"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!

Pamiętacie historię tej poparzonej kwasem modelki? Przeszła prawie 200 operacji, teraz jest wzorem dla wielu kobiet i wraca na ekrany jako prowadząca program "Piękno do poprawy". Poznajcie jej historię.

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!


Wiadomość o jej tragedii obiegła cały świat. Poparzona kwasem siarkowym modelka wraca na ekrany by podnosić na duchu ofiary nieudanych zabiegów i walczące z niedoskonałościami kobiety. Premiera programu "Piękno do poprawki" już 20 maja, we wtorek o 21:30 na TLC.

Gdy w 2008 roku spotkała Davida Lyncha, intrygującego miłośnika sztuk walki, nic nie zapowiadało tragedii. Katie, wschodząca gwiazda brytyjskiej telewizji oraz wzięta fotomodelka nie przypuszczała, że jej wybranek był skazany za oblanie wrzątkiem twarzy mężczyzny. Gdy po dwóch tygodniach postanowiła zakończyć znajomość, ujawniła się prawdziwa natura Davida. Katie została porwana, zgwałcona, zaatakowana nożem i więziona przez 8 godzin w hotelowym pokoju, po czym wynajęty przez Lyncha napastnik oblał ją silnie żrącym kwasem siarkowym.

Droga przez mękę


W wyniku ataku Katie poniosła rozległe obrażenia twarzy, przełyku i żołądka, straciła również wzrok w jednym oku. Rany na twarzy zostały zakwalifikowane jako poparzenia trzeciego stopnia, praktycznie uniemożliwiając Katie normalne funkcjonowanie, w tym wykonywanie tak podstawowych czynności jak jedzenie czy picie. W licznych wywiadach Katie wspomina, że gdy odzyskała przytomność błagała swoich lekarzy oraz rodziców, by ją zabili. Jednak nieugięta postawa jej mamy i ogromne wsparcie najbliższych sprawiły, że dziewczyna postanowiła walczyć o powrót do normalności.

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!


Wbrew przeciwnościom

Dziś jest po prawie 200 operacjach, które zrekonstruowały jej twarzy i pomogły odzyskać wzrok w niewidzącym oku. Jednak proces leczenia nie należał do najłatwiejszych i wystawił Piper na ciężką próbę. Podczas jednego z etapów rekonstrukcji, kobieta przez 23 godziny na dobę musiała nosić na twarzy specjalną maskę, która goiła blizny i utrzymywała wysoki poziom nawilżenia przeszczepionej skóry. Okres rekonwalescencji wykorzystała na napisanie dwóch książek: "Katie: Moja piękna twarz" i "Katie: moi cudowni przyjaciele", które były dla niej swego rodzaju terapią.

- Wszystko powraca na swoje miejsce w moim życiu - opowiadała Katie w pierwszych miesiącach leczenia. - Fundacja, którą założyłam funkcjonuje, a ja wykonuję pracę, którą kocham. Nie jestem od nikogo uzależniona i od kilku miesięcy mam nowego chłopaka. Naprawdę, jestem bardzo szczęśliwa.
Można powiedzieć, że lekarze dokonali cudu, a Katie dostała prezent od losu. Jej cierpienie zostało wynagrodzone - dziś wygląda pięknie i cieszy się urokami macierzyństwa, jednocześnie aktywnie działając na rzecz poparzonych osób, a także służąc za wzór oraz motywację dla wszystkich walczących ze swoimi kompleksami.Założyła fundację wspierającą ofiary poparzeń, a mężczyzna, który ją okaleczył, resztę życia spędzi w więzieniu

-Ten atak to już przeszłość, a ja nie należę do ludzi, którzy ciągle oglądają się za siebie. Chciałabym, żeby kobiety dotknięte jakimiś niedoskonałościami, zobaczyły mnie i poczuły się bardziej komfortowo - zapewnia Katie.

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!

"Piękno do poprawy" - Katie Piper powraca na ekrany!


Skąd czerpie siłę do działania? Co ją motywuje? Jaka jest jej recepta na szczęście? Odpowiedzi należy szukać na antenie TLC, już we wtorek, 20 maja o godz. 21:30 w programie "Piękno do poprawy", który prowadzi właśnie Katie. Przemierzając Wielką Brytanię spotka się z ludźmi, którzy chcą naprawić błędy swojej młodości. Pomogą im w tym wysokiej klasy doświadczeni specjaliści. Niektórym wystarczy jeden szybki zabieg, dla innych będzie to długa, bolesna terapia. Na koniec każdego odcinka bohaterzy programu na oczach najbliższych zaprezentują swoją metamorfozę oraz opowiedzą o emocjonalnych przeżyciach towarzyszącym całemu procesowi. 

Źródło/ Foto: TLC
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 20.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×