Pięknym kobietom mężczyźni łatwiej wybaczają? Oto wyniki badań

Mówi się, że pięknym kobietom jest łatwiej. Czyżby najnowsze badania potwierdzały tę teorię?

piękna kobieta.jpg

Pięknym kobietom mężczyźni łatwiej wybaczają? Oto wyniki badań

 

Mówi się, że ładne kobiety i przystojni mężczyźni w życiu mają nieco łatwiej. Doświadczenia zapewne każdy ma inne, jednak okazuje się, że najnowsze badania w pewnym stopniu potwierdzają tę teorię.

Naukowcy z Chin przeprowadzili badania, do których zaprosili 21 mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którym pokazano zdjęcia 300 kobiet o różnej urodzie. W pierwszej fazie eksperymentu panowie mieli za zadanie ocenić atrakcyjność każdej kobiety.

Zobacz też: PO JEDNYM DRINKU JESTEŚMY NAJBARDZIEJ ATRAKCYJNI? OTO NAJNOWSZE BADANIA 

Drugi etap eksperymentu polegał na tym, że mężczyźni mieli ocenić, czy podzieliliby się nierówno kwotą pieniędzy z daną kobietą. Okazało się, że z paniami, które ocenili jako atrakcyjne, mężczyźni mieli znacznie mniejsze opory, by zaakceptować nieuczciwe transakcje.

 

Kiedy oferta z atrakcyjną kobietą była uczciwa, decyzja była podjęta bardzo szybko, kiedy jednak nie do końca była sprawiedliwa panowie potrzebowali więcej czasu, ale mimo wszystko zgadzali się na nieuczciwy podział pieniędzy.

Zobacz też: KOBIETY PIĘKNIEJĄ, MĘŻCZYŹNI… NIEKONIECZNIE

W czasie eksperymentu badano także fale mózgowe u każdego z uczestników i okazało się, że były one znacznie bardziej aktywne podczas transakcji z atrakcyjną kobietą.

Naukowcy nie bezpodstawnie wysnuli zatem wniosek, że mężczyznom łatwiej jest zaakceptować i wybaczyć nieuczciwość pięknej kobiety niż tej, która nie do końca jest w ich typie.

Czy to jednak sprawia, że atrakcyjni mają łatwiej? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 01.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×