Pielęgnacja na wczasach

Wybierając się na wakacje powinnyśmy uzupełnić kosmetyczkę o rzeczy niezbędne w codziennej pielęgnacji ciała. Zobacz, co powinnaś ze sobą zabrać!

Pielęgnacja na wczasach

Pielęgnacja na wczasach

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, z tego, że każda zmiana klimatu wpływa na naszą skórę. I nie chodzi o piękną, brzoskwiniową opaleniznę, ale o przykry aspekt-mogą pojawić się wypryski, wysuszenie skóry czy przebarwienia. Dlatego warto pomyśleć o rzeczach niezbędnych, które pozwolą nam uniknąć problemów i będziemy mogły w pełni się zrelaksować.

1. Twarz: przebywając na wczasach w miarę możliwości zrezygnujmy z przemywania twarzy lokalną wodą. Może ona nam wysuszyć,podrażnić skórę, oraz spowodować powstanie wyprysków. Szczególnie powinny o to zadbać osoby mające cerę wrażliwą. Dlatego, makijaż najlepiej zmywać chusteczkami do tego przeznaczonymi, a w ciągu dnia przecierać ja chusteczkami nawilżającymi.

2. Włosy: najlepiej chronić je modną w tym sezonie chustą. Zapobiegnie to ich przesuszeniu. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolenniczkami ozdób do włosów zwiążmy je luźno w kucyk. Daj im odpocząć i zrezygnuj z nadmiernej stylizacji.

3. Ciało: podczas upałów powinno być ciągle nawilżane - od wewnątrz oraz od zewnątrz. Dlatego staraj się wypijać ok. 2 litrów wody dziennie i spryskuj je wodą termalną.


Stosowanie się do powyższych zasad sprawi, że wrócimy nie tylko wypoczęte, ale też z piękną i zdrową skórą!

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 24.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×