Pielęgnacja skóry latem

Czy można zachować świeżość w upalne dni? I jak pielęgnować skórę Zobacz nasze porady i ciesz się zdrową i świeżą skórą całe dnie!

Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

Gdy z nieba leje się żar jedne z nas zostają w domu i przeczekują upał, inne wychodzą i łapią promienie słońca, jednak pielęgnacja skóry obowiązuje każdą. Bez wyjątku!


Zobacz, jak dbać o ciało w upalne dni:


1. W makijażu postaw na lekkość. Nie męcz skór ciężkimi podkładami. Najlepiej gdybyś całkowicie w ciągu dnia z nich zrezygnowała, a drobne niedoskonałości maskowała korektorem. Jeśli jednak nie masz wyboru, postaw na kremy BB. Są lżejsze od normalnych podkładów i nie będą tak zatykać porów, co powoduje powstawanie zaskórników i wyprysków.


2. Zwykły tusz do rzęs, z powodzeniem zastąp wodoodpornym. Nie tylko na plaży okaże się przydatny, ale również w mieście. Unikniemy w ten sposób czarnych odbić na powiekach.


3. Przed wyjściem z domu zapakuj do torby chusteczki matujące i odświeżające. Jeśli nasza skóra ma tendencję do błyszczenia oraz szybkiego i intensywnego pocenia, będą one doskonałym sposobem na szybkie odświeżenie.


4. Nie możemy również zapomnieć o wszelkiego rodzaju preparatach przeciw potowych. Pamiętajmy, ze aby dezodorant lub antyperspirant w pełni pełnił swoją rolę, musimy nakładać go na suchą, czystą i najlepiej wydepilowaną skórę.


5. Upalne dni nie sprzyjają również naszym stopom. Są narażone na przesuszenie, pękanie czy pocenie. Dlatego stosuj kremy zapobiegające poceniu, rób peelingi i dobrze je nawilżaj.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 21.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×