Pielęgnacja skóry po opalaniu

Po opalaniu skóra często jest przesuszona, a nam towarzyszy uczucie dyskomfortu z tego powodu. Zapoznajcie się z informacjami jak ją pielęgnować.

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Pielęgnacja skóry po opalaniuJedni dopiero się wybierają na urlop, inni już mają go za sobą. Częstą pamiątką z wakacyjnych wojaży jest przesuszona skóra po opalaniu. Jak sobie z nią poradzić? Istnieją sposoby na pomoc skórze.

Na początku pamiętajmy o kąpieli po opalaniu. Skóra zostanie odświeżona, a jednocześnie oczyszczona
z piasku, soli morskiej, kosmetyków. Jako, że nasz naskórek jest przesuszony, napięty i możemy czuć dyskomfort, musimy zastosować jego odpowiednią pielęgnację.

Warto sięgnąć po oleje, np. brzoskwiniowy, linolenowy, które to zawierają w sobie kwas linolowy i linolenowy działające regenerująco i odżywczo. Podobne działanie posiada ekstrakt olejowy z aloesu i nagietka.

Przy kupowaniu kosmetyków po opalaniu warto zwrócić uwagę aby miały w swoim składzie witaminę A i E, olej sojowy, kolagen roślinny.

Dodatkowe plusy przyniesie stosowanie kosmetyków zawierających wit. B12, czy kwas foliowy, albowiem działają na odbudowę skóry dojrzałej.

Jeżeli chcemy, aby nasza opalenizna dłużej nam towarzyszyła, stosujmy preparaty zawierające beta-karoten i nie zapominajmy też o owocach i warzywach mających go w swoim składzie.

Pamiętajmy też, że nic tak dobrze nie nawilży naszej skóry jak woda, którą dostarczamy do organizmu, tak więc pijmy jej jak najwięcej.

Jeżeli skóra zacznie się łuszczyć, warto zastosować peeling.Źródło: MilionKobiet.pl

Foto:Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 13.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×