Pielęgnacja włosów długich

Mam bardzo grube włosy, z którymi często nie mogę sobie poradzić, są bardzo trudne w pielęgnacji. Jestem ciekawa, czy jest to uwarunkowane genetycznie, czy po prostu nieodpowiednio o nie dbam?

Pielęgnacja włosów długich
Pielęgnacja włosów długich


Grubość włosa
ludzkiego jest uwarunkowana genetycznie, dlatego nie da sie zmienić jego średnicy za pomocą żadnych zabiegów kosmetycznych. Jest to cecha indywidualna, może wynosić od 0,02 mm do 0,08 mm.

Grube włosy są często trudne w pielęgnacji dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków wygładzających i nawilżających – włosy będą po nich lśnić. Często włosy grube są również sztywne i mocne, przez co bywają bardzo suche. Stosujemy wtedy maski z kwasami omega lub woskami roślinnymi. Warto pamiętać o tym, aby unikać szamponów z silikonami, które mogą spowodować elektryzowanie się włosów.

Gęste włosy mogą stwarza dwa rodzaje problemów - mogą być zbyt ciężkie, przez co powodują, że nasza fryzura jest ciągle oklapnięta - wtedy warto stosować odżywkę do spłukiwania, a nie taką bez spłukiwania, która dodatkowo obciąża włosy. Z kolei w przypadku włosów grubych, które nadmiernie puszą się, warto unikać nadmiernego suszenia włosów.iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 03.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×