Pielęgnacja włosów - jakie są najczęstsze błędy Polek?

Wydaje się Wam, że prawidłowo dbacie o swoje włosy? Zobaczcie czy na pewno tak jest. Oto najczęściej popełniane błędy według naszego eksperta.

Pielęgnacja włosów - jakie są najczęstsze błędy Polek?

Pielęgnacja włosów - jakie są najczęstsze błędy Polek?


Moim zdaniem przede wszystkim jej brak. Bardzo często słyszę o tym, że kobiety nie nakładają odżywek, ponieważ nie wierzą w ich działanie. Z odżywkami jest tak samo jak z dobrymi kremami, obuwiem lub perfumami. Jeśli chcemy wymagać od odżywki efektów pielęgnacji, nie ma się co czarować, musi być ona bardzo dobrej jakości=profesjonalna. Niemniej ważne jest to, by odpowiednio ją dobrać, co wiąże się z poradą profesjonalisty.

Kolejnymi błędami popełnianymi przez kobiety jest nakładanie zbyt dużej ilości odżywki. Dobre odżywki są bardzo wydajne i nie ma potrzeby nakładać ich w dużej ilości. Z tego co zauważyłem odżywki często stosowane są na zbyt mokre włosy. Po umyciu włosów należy je dobrze odsączyć i suchą dłonią zaaplikować na nie odżywkę.

Pielęgnacja włosów - jakie są najczęstsze błędy Polek?

Pielęgnacja włosów - jakie są najczęstsze błędy Polek?


Kolejna sprawa to zbyt krótki czas trzymania odżywki na włosach. Jeśli jest przewidziana na 5 min, to trzymamy 5 min. Jeśli 15, to 15. Każda z nich już w pierwszych minutach zmiękczy włosy, ale to nie znaczy, że wszystkie składniki pielęgnujące zdążyły się we włosie ulokować.

Jeszcze jeden grzech to traktowanie produktów stylizacji jako zamiennik. To, że jakieś serum pięknie wygładzi włosy i da im połysk, nie oznacza, że je pielęgnuje. Te dwa tematy należy traktować osobno.


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
KMS California Artistic Leader w Polsce
salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Foto: Basia Lubczańska/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 16.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Laura
Moim zdaniem takich błędów w pielęgnacji jest całe mnóstwo. Często szarpiemy włosy, trzemy ręcznikiem, mocno związujemy, suszymy na słońcu itd.
Dodano: 2014-08-11 21:57:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
najczęstszym błędem polek jest tzw. "przesadyzm" podczas pielęgnacji i leczenie się na własną rękę. sama tak robiłam póki nie poszłam do trychologa w hair medica. nie ma co, lepiej zapłacić 30zł za badanie, niż wydawać niepotrzebną kasę na lekarstwa i niedziałające kosmetyki do pielęgnacyi.
Dodano: 2014-08-04 14:21:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×