Pielęgnacja włosów zimą i wiosną

Zmiana temperatur, nakrycia głowy, prowadzą do pogorszenia kondycji włosów. Jak o nie dbać w tym okresie? Zobaczcie!

Pielęgnacja włosów zimą i wiosną

Pielęgnacja włosów zimą i wiosną


W zimie i na jej przełomie z wiosną nosimy czapki wykonane z syntetycznych materiałów, a poza tym przebywamy w pomieszczeniach o zróżnicowanych temperaturach, co niekorzystnie wpływa na kondycję włosów.

To właśnie w tym okresie szczególnie musimy pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych w salonach fryzjerskich oraz o stosowaniu specjalnych masek, czy olejków do włosów, dzięki czemu na dłużej zostaną one błyszczące i zdrowe.

W salonach fryzjerskich można wykonać podstawowe zabieg pielęgnacje, jak nałożenie odżywki i maski, oraz mocniejsze, czyli regeneracyjne. To, jaką regenerację stosujemy na włosy, jest zależne od ich struktury oraz od tego, na co są narażone. Zabiegi regeneracyjne opierają się na proteinach jedwabiu, algach oraz na keratynie. Algi powodują mocniejsze nawilżenie i wzmocnienie włosów. Jedwab wypełnia i wygładza włos, a keratyna tworzy nowe wiązania i powoduje, że włos staje się silniejszy i grubszy poprzez pokrycie go dodatkowymi wiązaniami - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle stylista fryzur Franek Hurny z salonu Milek Design.

Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej zwracamy uwagę na pielęgnację domową, w której największą popularnością cieszy się stosowanie olejków, m.in. arganowego, czy z makadamii. Jednak ten sposób pielęgnacji nie jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów, ponieważ może je zbytnio obciążać.

Zobaczcie więcej porad:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/ Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 21.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Ja nie zmieniam jakoś szczególnie pielęgnacji zimą, używam tych samych kosmetyków, no z tą różnicą, że dokładniej suszę włosy ;) Bo strach zimą wyjść z wilgotnymi ;) Ale nie jest to jakaś ogromna zmiana, bo mam fają suszarkę, ma aż 2000W mocy, więc suszy błyskawicznie. Babyliss, taka biała z różowymi napisami. To kwestia kilku minut i włosy suche
Dodano: 2018-10-29 22:07:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja stosuję rozwiązania olejkowe,kiedy zima atakuje moje włosy :) Serum (także Chantala jak koleżanka) z olejkiem arganowym oraz szampon i maska Biovaxu trzy oleje: macadamia+argan+kokos. Włosy mam ładniutkie :)
Dodano: 2014-04-01 21:18:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja zaczęłam myć włosy w szamponie do włosów suchych Chantala i raz w tygodniu nakładam maskę z żółtek i olejku rycynowego. Mam wrażenie, że włosy są w niezłej kondycji, bo nawet mi się nie elektryzują, i końcówki są w niezłej formie. Także mój sposób się sprawdza, mimo że jest stosunkowo tani. :)
Dodano: 2014-02-24 10:30:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×