Piercing, tak czy nie?

Masz w planach przekłucie uszu? A może decydujesz się na odważniejszy krok i ozdobisz swój pępek. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, powinnaś wiedzieć parę rzeczy o piercingu!

Piercing, tak czy nie?

Piercing, tak? czy nie?

Czym właściwie jest piercing? Jest to forma ozdabiania ciała polegająca na przekłuwaniu różnych jego części i ozdabianiu ich za pomocą kolczyków. Kolczyki takie wykonane najczęściej są z metali takich jak np. tytan, bioplast, teflon czy stal chirurgiczna. Oczywiście zaraz po zagojeniu rany po przekłuciu kolczyk, który pierwotnie tam umieszczono można wymienić na dowolny inny.

Skoro wiemy już czym jest piercing, powinnyśmy poznać przyrządy, którymi się go wykonuje. Zazwyczaj do wykonania piercingu używane są specjalne szczypce oraz igła wenflonowa bądź iniekcyjna. Czasami wykorzystywany jest specjalny pistolet do piercingu, ale tylko w wypadku płatków usznych, gdyż zamiast przekłuwać tkankę tak, jak robi to igła, rozszarpują ją. Większe jest więc ryzyko komplikacji. Ponadto do niektórych przebić (np. tuneli) wykorzystywany jest skalpel.

Powiało grozą? Teraz przyjemniejsza część. W jakich miejscach możemy wykonać piercing? Praktycznie wszędzie! od płatków uszu, przez pępek nawet po narządy płciowe. Piercing powierzchniowy jest mniej drastyczny, przebija bowiem tylko skórę. W ten sposób przekłuwa się np. skórę na nadgarstku, wokół kręgosłupa (tworząc swoisty gorset), czy choćby na szyi. Tak więc mamy pełną dowolność.

Z medycznego punktu widzenia piercing jest równoznaczny okaleczaniu. Przekłucie stanowi ranę, której gojenie zajmuje nawet kilka miesięcy. Z tego też powodu do piercingu nie używa się srebra i złota, a hipoalergicznych metali niezawierających niklu. Nie wolno zapominać także o niebezpieczeństwie zakażenia podczas wykonywania piercingu. Tak więc wykonanie piercingu powinnyśmy powierzyć doświadczonemu piercerowi, który zapewni nam sterylne warunki podczas zabiegu.

Gojenie rany po wykonaniu zabiegu zależy od miejsca, gdzie wykonałyśmy sobie piercing. W przypadku uszu i nosa czas wynosi od jednego do trzech miesięcy, języka ok. 3 tygodni, a pępek nawet 6 miesięcy! Oczywiście trzeba pamiętać, by świeżą ranę przemywać regularnie solą fizjologiczną, a osoby posiadające wady krwii powinny zasięgnąć rady lekarza przed wykonaniem zabiegu.

Planujesz zrobić sobie piercing? Tu znajdziesz duży wybór kolczyków!

Przeczytaj również:

Tatuaże na nadgarstku

Depilacja bikini

Sposoby na cellulit


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Czwartek 02.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Masaż bańką chińską

    Masaż bańką chińską

    Która z nas nie marzy o pięknej, gładkiej, pozbawionej cellulitu skórze na udach i pośladkach? Metod na uzyskanie wyśnionego efektu jest wiele. Przedstawiamy metodę, która szturmem zdobyła… czytaj więcej

  • Znalezione na Allegro: kolczyki

    Znalezione na Allegro: kolczyki

    Jeśli macie przekute uszy, nie zapominajcie o tym, że kolczyki są bardzo kobiecą i ponętną ozdobą. Specjalnie dla Was wyszukałyśmy same perełki na Allegro w zaskakująco dobrych cenach! czytaj więcej