Pierwsza Komunia - fryzury dla dziewczynki

Przed Wami Pierwsza Komunia dziecka i nie wiecie w jakiej fryzurze powinno wystąpić? Zobaczcie nasze porady, jak na to ważne wydarzenie uczesać dziewczynkę.

Pierwsza Komunia - fryzury dla dziewczynki

Pierwsza Komunia - fryzury dla dziewczynki


Pierwsza Komunia Święta jest dużym wydarzeniem dla młodych dam, tak więc proponuję nie powodować dodatkowego stresu naszym pociechom i nie budować na ich pięknych główkach czegoś na miarę tortu z dodatkiem kwiatków, perełek, wisienek i jeszcze innych bzdur. Musimy pamiętać, że włosy dziewczynek w wieku do 10 lat bardzo często są delikatne, proste, czasem falowane i większość dziwnych konstrukcji nie utrzyma się na główkach.

Proponuję wykorzystać naturalne i spontaniczne zachowanie takich włosów. W przypadku naturalnie kręconych zadbać o kształt fryzury poprzez dobre przycięcie końcówek i co najważniejsze, postawić na pielęgnację takich włosów.

Włosy kręcone proponuję rozpuścić lub częściowo podpiąć. Jest też możliwość jednorazowego wymodelowania takich włosów, prostując je na szczotce. W przypadku włosów prostych trzeba zadbać o pielęgnację i zawsze o kształt fryzury. Jeśli mamy do czynienia z włosami bardzo długimi, należy je perfekcyjnie wyrównać. Na włosach prostych mamy troszkę więcej możliwości. Proponuję przed układaniem zastosować stylizery na objętość i elastyczność. Samo ułożenie z włosów prostych może być skromne począwszy od dobrego czesania na okrągłej szczotce.

Pierwsza Komunia - fryzury dla dziewczynki

Pierwsza Komunia - fryzury dla dziewczynki


Można też podpiąć włosy do góry, formując lekko pełniejszy tył. Tutaj sprawdzi się zapięcie w banan, co dobrze komponuje się z wianuszkiem lub subtelną przypinką w klimacie sukienki. Innym sposobem jest zrobienie klasycznej kitki lub warkocza, z którego można uformować i przypiąć na tyle głowy coś na wzór baletnicy lub puścić do boku warkocz robiony na kłos.

Bardzo ładnie w przypadku długich włosów prezentuje się warkocz dobierany i tu w zależności od fantazji fryzjera można stworzyć ciekawy kształt.

Dla odważniejszych dziewczynek proponuję ścięcie włosów do średniej lub krótkiej długości włosów i podkreśleniu bardzo wyraźnej linii cięcia w klimacie bob lub sweep bob.


Sławek Workert.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Sławek Workert
Stylista KMS California, salon Hirek Coiffure z Łodzi

Foto: FotoAlbert.pl/ Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 08.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
karolinamichalskaxxx
Witam! Piękne te fryzurki, zawsze na Waszej stronie znajdę jakieś inspiracje :) Ja się podzielę za to linkiem, jaki znalazłam odnośnie dekoracji na Komunię dziecka. Niesamowita oszczędność czasu, idealne dla każdej zapracowanej mamy :) http://simpleparty.pl/pl/komunia-%C5%9Bwi%C4%99ta-w-kolorach-fuksji-i-bieli
Dodano: 2014-05-10 09:58:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×