Płyn micelarny - jak działa i czy warto go używać?

Oczyszczanie twarzy to bardzo ważny element pielęgnacji. Płyny micelarne stają się bardzo popularne. Jak działają i czy warto je stosować?

płyn micelarny.jpg

Płyn micelarny - jak działa i czy warto go używać?

Dobrze oczyszczona twarz wygląda pięknie i zdrowo, dlatego tak ważne jest to, po jakie kosmetyki sięgamy, gdy chcemy ją oczyścić.

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, żele czyszczące, toniki, a także ostatnio zyskujące dużą popularność - płyny micelarne. Jednak często bywa tak, że nowości to tak naprawdę to samo co było dostępne już od dawna, tylko w nieco innej oprawie. Czy tak jest właśnie z płynami micelarnymi?

Zobacz też: WIELOFUNKCYJNY PŁYN MICELARNY 

Nie, płyny micelarne działają bowiem nieco inaczej niż oczyszczające toniki, czy mleczka do demakijażu. Choć tak naprawdę nie jest to nic nowego, gdyż kosmetyk ten został stworzony prawie 100 lat temu we Francji, to jednak przez wiele lat był nieco zapomniany. Na szczęście znów powraca do łask.

 

- W rzeczywistości większość pieniących kosmetyków czyszczących, które są dostępne na rynku można nazwać płynami micelarnymi, ponieważ zawierają micele zawieszone w wodzie. Micele to małe cząsteczki, które przyciągają brud i dzięki temu pomagają usunąć makijaż, łój i zanieczyszczenia gromadzące się na skórze. - mówi dermatolog dr Quynh Sebastian.

Zobacz też: PŁYN MICELARNY - NASZE PROPOZYCJE 

Tradycyjne kosmetyki oczyszczające takie jak mleczka, czy toniki są dobre, jednak mogą naruszać naturalną barierę skóry i wysuszać ją, a to prowadzi często do podrażnień, zaczerwienienia i dyskomfortu. Płyny micelarne są delikatniejsze, a ich skuteczność jest taka sama, dlatego zalecane są one zwłaszcza tym, którzy mają delikatną i wrażliwą skórę, a także problemy z trądzikiem.

Czy zatem warto zaopatrzyć się w taki kosmetyk oczyszczający? Zdecydowanie tak! Nie powinna to być jednak jedyna nasza forma oczyszczania twarzy. Co jakiś czas użycie dobrego tonika, czy płynu oczyszczającego z pewnością będzie dla nas korzystne.

Zobacz też:

Źródło: harpersbazaar.com

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 11.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja od pół roku używam tylko płynu micelarnego Garnier różowy i nie zamienię go na nic innego!!! kocham
Dodano: 2015-08-13 18:11:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×