Podkręć wzrost paznokci

Lubisz być posiadaczką długich paznokci, ale musisz uciekać się do ich sztucznego przedłużania, ponieważ naturalne zbyt wolno rosną? Przedstawiamy sposoby na przyspieszenie wzrostu płytki paznokcia.

Podkręć wzrost paznokci

Podkręć wzrost paznokci


Długie paznokcie są marzeniem wielu kobiet. Część z nich decyduje się na ich sztuczne przedłużanie za pomocą np. tipsów, a część woli stosować naturalne sposoby na przyspieszenie ich wzrostu i wzmocnienie. Obecnie mamy do dyspozycji wiele gotowych suplementów dostępnych w aptekach, czy różnego rodzaju drogeriach.

W internecie natomiast możemy znaleźć naturalne sposoby wypróbowane przez kobiety. Jednym z trików jest moczenie, czy też nacieranie paznokci świeżym sokiem pomarańczowym. Najlepiej przez 10 minut namaczać paznokcie, po czym opłukać je wodą. Dobroczynne działanie na płytkę prawdopodobnie wynika z tego, iż sok z pomarańczy zawiera w sobie wiele witaminy C i kwasu foliowego, które są odpowiedzialne za szybszy wzrost paznokci.

Podkręć wzrost paznokci

Podkręć wzrost paznokci


Kolejnym sposobem jest użycie czosnku. Wystarczy jego ząbkiem natrzeć paznokcie i po 30 minutach je umyć. W celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu możemy skorzystać z dobroczynnych właściwości cytryny i jej sok wetrzeć w paznokcie. Możemy też przygotować odżywkę do paznokci z czosnkiem, która polega na pokrojeniu ząbka i dodaniu go do lakieru. Czosnek często jest używany do produkcji różnego rodzaju odżywek ze względu na swoje właściwości wzmacniające i utwardzające płytkę, więc jeżeli chcemy, możemy je przygotować także samodzielnie.

Prawdopodobnie również gimnastyka dłoni stymuluje wzrost płytki paznokcia. Jesteście ciekawe jak to działa? Otóż podczas wykonywanych ćwiczeń, czyli nawet najbardziej prozaicznych czynności, takich jak: pisanie na klawiaturze, czy robienie na drutach, krew szybciej krąży, lepiej dociera do płytki paznokcia, tym samym stymulując jej wzrost.

Macie swoje sprawdzone sposoby na przyspieszenie wzrostu płytki paznokcia?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 26.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×