Podkreśl swoje oczy

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz najskuteczniej podkreślić swoje spojrzenie za pomocą makijażu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Podkreśl swoje oczy

Podkreśl swoje oczyNajłatwiejsze i zarazem najszybsze podkreślenie oczu można uzyskać przez zaznaczenie kącika zewnętrznego górnej i dolnej linii rzęs malując kreskę ciemną kredką na odcinku 1/3 długości. Następnie za pomocą średniego brązu rozetrzeć kreski. Mocno wytuszować górne i dolne rzęsy, a linię wodną podkreślić białą kredką. Na koniec wymodelować łuk brwiowy podkreślają go kredką lub specjalnym zestawem do brwi. Ciemne kolory, rozmyte na krawędzi zewnętrznej oka podkreśla spojrzenie, biała kredka rozświetli spojrzenie i ożywi białko oka, wytuszowane rzęsy otworzą oko, a właściwie podkreślone brwi zapewnią właściwe proporcje dla oczu i twarzy.

Wiele kobiet z opadającą powieką wystrzega się makijażu uważając, że pomalowane oczy im nie pasują. Właśnie smoky eyes staje się najlepszym rozwiązaniem dla takiej budowy oczu bowiem odpowiednie nałożenie ciemnych kolorów sprawi, że oko zrobi się większe, a powieka mniej opadająca. Na początku warto zadbać o odpowiednie przygotowanie powieki aplikując niewielką ilość bazy wodoodpornej pod cienie, która zapobiegnie często występującemu w przypadku tego typu oczu problemowi ścierania się cienia i rolowania pigmentów.

Kliknij i poznaj makijażowy trend: połyskujące powieki!


Linię górnej powieki zaznaczamy czarną, miękką kredką, którą następnie od zewnętrznego kącika wraz z ciemnym cienie zaczynamy rozcierać w kierunku środka nosa. Warto zaopatrzyć się w pędzel wyprofilowanym na okrągło, który ułatwia rozcieranie kolorów. Najważniejszym punktem aplikacji ciemnego cienia staje się miejsce opadania.

Najlepiej aplikować kolor sukcesywnie by kontrolować efekt. Kiedy nałożony ciemny cień sprawi, że powieka wyda się mniej opadająca, pojawi się wrażenie cofnięcia powieki do tyłu pudrem lub jasnym matowym cieniem łączymy cały makijaż na powiece by powstał jednolity odcień. Na koniec można kącik powieki górnej zaznaczyć czarną kredką, wytuszować rzęsy i starannie wymodelować i podkreślić łuk brwiowy, który odpowiednio zaznaczony wzmocni efekt podniesienia powieki.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPGEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 17.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bialalilia
uwielbiam podkreślać oczy, nie usta, do tej pory ciągle się malowałam kredką, ale żeby uzyskać stały efekt zdecydowałam się na makijaż permanentny w http://www.cosmobelle.pl/ teraz oczy są zalotne cały czas:)
Dodano: 2013-10-30 15:04:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×