Połysk dla matowych włosów

Z zazdrością patrzycie na lśniące włosy koleżanek? Przedstawiamy Wam porady, jak przywrócić blask matowym włosom.

Połysk dla matowych włosów

Połysk dla matowych włosów


Zawsze kiedy słyszę to pytanie, ciśnie mi się na usta riposta: „najpierw zastanów się dlaczego Twoje włosy są matowe, później myśl w jaki sposób dać im połysk". Skąd taka reakcja? Stąd, że włosy tracą swój naturalny, piękny połysk przez nadmierną ich eksploatację.

Prostownice, suszarki, termoloki, tapirowanie, koloryzacje i wszystkie możliwe sposoby na przemianę naturalnych włosów powodują utratę połysku, dlatego zanim sięgniesz po środki, które mają zapewnić Twoim włosom blask, zastanów się nad tym co robisz nie tak i jak możesz ten stan rzeczy zmienić, żeby pozwolić im błyszczeć swoim blaskiem. Gdyby jednak sytuacja nie cierpiała zwłoki, a Ty oczekujesz od swojej fryzury blasku we fleszach, możesz sięgnąć po produkty do tego przeznaczone.

Podstawą każdej stylizacji, czy jak w tym przypadku wykończenia fryzury, jest mycie i pielęgnowanie odpowiednimi do tego celu produktami. Polecam zrobić rozeznanie na temat szamponów i odżywek, które idealnie zregenerują Twoje włosy i zwiększą intensywność połysku na nich już po wysuszeniu.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie na porowate powierzchnie włosów serum nabłyszczającego, które spowoduje, że nawet mocno zniszczone partie włosów zaczną błyszczeć (uwaga!, takie produkty mogą obciążyć włosy, jeśli nałożysz ich zbyt dużą ilość).

Ostatni etap to spray nabłyszczający. Nie obciąży on włosów, a jeśli znajdziesz naprawdę dobry produkt, to dodatkowo będzie je chronił przed wpływem wilgoci. Czasem przy niewymagających (niezniszczonych) włosach wystarczy użycie tuż po wysuszeniu samego sprayu nabłyszczającego.


Połysk dla matowych włosów


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
KMS California Artistic Leader, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 05.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×