Popraw kolor skóry swoich dłoni w domu!

Twoje dłonie mają nierównomierny koloryt skóry? Nie masz czasu na wizyty u kosmetyczki? Przedstawiamy Ci sprawdzone sposoby na wyrównanie kolorytu skóry dłoni.

Popraw kolor skóry swoich dłoni w domu!
Popraw kolor skóry swoich dłoni w domu!


Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Są też narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Często nie mamy czasu na poprawienie koloru ich skóry, na spędzanie długich wizyt u kosmetyczki. Jak sobie z tym radzić w warunkach domowych?

Do wyrównania kolorytu skóry dłoni wcale nie potrzebujemy drogich, wyszukanych kosmetyków. Pamiętajmy, że już nasze babcie korzystały ze zbawiennego wpływu warzyw i owoców.

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zastosowanie soku z kapusty. Wystarczy przez około 3 minuty trzymać dłonie zanurzone w tymże płynie, następnie należy je opłukać letnią wodą i posmarować kremem.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie soku ze świeżego ogórka. Wyciskamy sok z tego warzywa, następnie wcieramy go w dłonie i zostawiamy do wsiąknięcia. Podobnie rzecz się ma z cytryną, z której to sok również możemy wetrzeć w dłonie.

Jeżeli na własnoręcznie przygotowany sposób chcemy poświęcić trochę więcej czasu, możemy sobie pozwolić na samodzielne zrobienie chrzanowej nalewki. Do ½ szklanki spirytusu salicylowego dolewamy tyle samo zimnej, przegotowanej wody i tym zalewamy starty chrzan. Mieszankę pozostawiamy na tydzień, następnie wcieramy w dłonie ok. dwa razy dziennie (dłonie muszą być umyte) .

Pamiętajmy, że po każdym zabiegu dłonie warto posmarować kremem.

Źródło: MilionKobiet
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 24.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
maxima
świetnym sposobem na odżywienie i poprawę koloru paznokci jest oliwa z oliwek z kilkoma kroplami cytryny .miksturę podgrzewamy na niewielkim ogniu następnie wcieramy w paznokcie .
Dodano: 2013-09-19 13:04:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×