Powiedz stop związanym włosom!

Podobno częste związywanie włosów może być przyczyną łysienia. Czy to prawda? Magdalena z Warszawy.

związywanie włosów


Częste związywanie włosów nie wpływa korzystnie na ich dobrą kondycję. Napięty koński ogon osłabia cebulki włosów, ale nie może spowodować łysienia. Przyczyną może być prędzej ukruszenie włosów poprzez stosowanie gumki recepturki oraz używanie innych ozdób wykonanych z tworzyw ingerujących w strukturę włosa.

Gumka może mechanicznie uszkodzić włosy i połamać je w miejscu związania. Jeśli wiążemy włosy zaraz u nasady włosów, możemy zniszczyć delikatną strukturę włosa zaraz przy skórze. Wówczas, w skrajnych przypadkach, włosy mogą się wykruszać, łamać i wypadać w miejscu uszkodzenia.

Zazwyczaj są to jednak mikrouszkodzenia, ale na przestrzeni czasu, przy częstym i regularnym wiązaniu, staną się bardziej widoczne i będą powodować, że włosy będą miały niezdrowy, zniszczony wygląd. Jeśli decydujemy się na wiązanie włosów, to wybierajmy miękką gumkę, np. typu frotka, lub spinajmy włosy klamrą, która delikatnie zbierze włosy.

Dobrym sposobem, oprócz klasycznego związania włosów gumką, jest splecenie warkocza. Splot warkocza sprawia, że włosy są luźniej zebrane i nie obciążają ich nasady. Zniszczone włosy należy odżywiać po każdym myciu kosmetykami dostosowanymi do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy je także regenerować maskami z dodatkiem olejków np. arganowym lub z orzecha makadamii. Pamiętajmy także o regularnym podcinaniu końcówek.
Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpgEkspert MilionKobiet.pl:
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z Warszawy
Przeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 28.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
fajne rady :)
Dodano: 2012-05-28 19:57:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×