Pożądany owal

Zastanawiasz się jaka fryzura i makijaż pasują do Twojej twarzy i jak uzyskać najbardziej pożądany, owalny kształt? Zobacz co radzi nasz ekspert.

Pożądany owal

Pożądany owal


Zarówno fryzura jak i makijaż powinny ze sobą współgrać, a przede wszystkim być odpowiednia z urodą i typem twarzy.  Fryzura jak i makijaż potrafią wyolbrzymić jakiś defekt jak też umiejętnie go zakamuflować. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do pewnych reguł. Każdy kształt twarzy możemy odnieść do figury geometrycznej, gdzie najbardziej pożądanym jest owal i do niego dążymy w modelowaniu rysów twarzy.

Dla twarzy okrągłej znakomicie sprawdzą się włosy średniej długości, które optycznie zwężą twarz i odrobinę uwydatnią policzki. W tym przypadku nakładamy ciemny podkład po obydwu stronach czoła oraz żuchwy aż do linii ucha. Dzięki temu zabiegowi optycznie zwężamy całą twarz. Centralną część twarzy malujemy jaśniejszym podkładem, a na wystające kości policzkowe nakładamy odrobinę różu.

Kwadratowemu typu twarzy najbardziej pasuje ukośna grzywka oraz mocno pokręcone i pozornie nieułożone włosy. Robiąc makijaż powinniśmy nałożyć ciemny podkład po obydwu stronach czoła oraz żuchwy, natomiast jasny podkład dajemy na brodę, policzki oraz nos. Odrobinę różu powinniśmy nałożyć na kości policzkowe.

Pożądany owal

Pożądany owal


Twarzy trójkątnej pasować będą włosy półdługie z pokręconymi lub wywiniętymi końcami, ponieważ staramy się optycznie skrócić twarz, zwęzić czoło a policzki uwydatnić. Ciemniejszy podkład należy nałożyć na wystające części takie jak boki czoła i brodę, aby złagodzić rysy twarzy. Jasny podkład kładziemy na dolną część policzków, tuż pod kościami policzkowymi. Róż dajemy na kości policzkowe rozprowadzając go w stronę włosów.

W typie owalnym do twarzy będzie Ci właściwie we wszystkich długościach włosów i odmianach fryzur, także w upięciach, kucykach i warkoczach. Twarz owalna ma zwykle delikatne rysy i dlatego nie należy przesadzać z makijażem. Świetnie wyglądać będzie podkreślenie kości policzkowych, a naturalne brwi podkreślą oczy.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN


Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 31.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×