Pozbądź się pryszczy domowym sposobem

Chyba każdą z Nas od czasu do czasu zaskakuje niechciana niespodzianka na twarzy. Krostki najczęściej pojawiają się kiedy akurat zależy nam na tym, aby nasza twarz była idealnie gładka. Możemy temu zaradzić i to domowym sposobem. Szczegóły znajdziesz w artykule.

Pozbądź się pryszczy domowym sposobem

Pozbądź się pryszczy domowym sposobem


Gwiazdą dzisiejszego artykułu będzie kurkuma. Ta intensywnie żółta przyprawa może zdziałać prawdziwe cuda! Ma silne właściwości antybakteryjne, oczyszczające, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jak widzisz możesz wykorzystać ją nie tylko w kuchni, ale także w walce z trądzikiem.

Przedstawiamy Wam przepis na pastę z kurkumy, dzięki której wszelkie niedoskonałości znikają i goją się o wiele szybciej. Stosujesz ją punktowo na miejsca zmienione chorobowo.

Do wykonania mikstury potrzebujesz: kurkumy, jogurtu naturalnego oraz odrobinę oliwy z oliwek. W zależności od tego jak dużo masz krostek, taką ilość mieszanki przygotowujesz. Raczej przygotowuj ją doraźnie i nie przechowuj w lodówce na tzw." wszelki wypadek", gdyż traci ona swoje właściwości.

Przygotowanie jest proste: wszystkie składniki mieszasz ze sobą, aż do powstania gęstej pasty, a potem punktowo nakładasz na krostki. Najlepiej zrobić to na noc, lub w ciągu dnia, kiedy nie musimy wychodzić na zewnątrz. Już rano zauważysz, że Twoje niedoskonałości wyglądają o wiele lepiej, po 2 - 3 dniach nie będzie śladu nawet po tych największych.

Pasta z kurkumy może lekko przybrudzić pościel, jeśli posmarujesz krostki kładąc się do snu, warto więc zabezpieczyć poszewkę.  Bardzo gorąco zachęcamy Cię do wypróbowania tego sposobu na trądzik. Jest skuteczny, szybki, łatwy i błyskawiczny w przygotowaniu, naturalny, a także bardzo tani.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Środa 20.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×