Pozbądź się skórek w domowym zaciszu

Wiele z nas usuwa skórki z paznokci, gdyż jest to uważane za estetyczne. Taki zabieg może zostać wykonany przez nas same, lub kosmetyczkę. Przedstawiamy Wam, jak najlepiej usunąć skórki domowymi sposobami!

Pozbądź się skórek w domowym zaciszu

Pozbądź się skórek w domowym zaciszu


Skórki paznokci stanowią cienką warstwę znajdującą się u podstawy paznokci rąk oraz stóp. Ich zadaniem jest ochrona przed zapaleniem wału paznokciowego. Usunięcie skórek optycznie wydłuża płytkę paznokcia, a połączone z prawidłową pielęgnacją dłoni zapobiegnie powstawaniu niechcianych zadziorów w okolicach paznokcia.

Bardzo ważne jest, aby do zabiegu wykorzystywać czyste akcesoria oraz specjalistyczne preparaty, gdyż wtedy maleje ryzyko wdania się zakażenia.

Przed przystąpieniem do zabiegu zaopatrzmy się w zmywacz do lakieru, olejek do skórek, płyn do usuwania skórek, cążki, nożyczki.

Najpierw należy oczyścić paznokcie z lakieru, następnie przemyć je płynem do usuwania skórek, dzięki  któremu skórki staną się miękkie. Preparat pozostaw na paznokciu według wskazań producenta, po czym zmyj wodą z mydłem. Następnie dodaj skórkom miękkości za pomocą olejku do skórek, który pozostaw na płytce na kilka minut.

 Po zastosowaniu tych preparatów należy obejrzeć paznokcie, gdyż istnieje ewentualność, że skórki zostały już zlikwidowane i nie będzie potrzeby ich mechanicznego usuwania.

Jeżeli jednak skórki nadal są widoczne, należy je podważyć przy samej podstawie paznokcia oraz po bokach za pomocą cążek, a na koniec usunąć je specjalnymi nożyczkami, pamiętając, iż wycinamy tylko podważoną część – w innym przypadku możemy doprowadzić do poranienia skóry.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 07.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×