Poznaj działanie sonoforezy

Nazwa sonoforeza brzmi skomplikowanie i omijałabyś ją z daleka? Nic bardziej mylnego. Jest to doskonały zabieg dla cery!

Poznaj działanie sonoforezy

Poznaj działanie sonoforezy


Jak wiadomo, jesień to doskonały czas na wiele zabiegów kosmetycznych. Należy do nich również sonoforeza, która jest delikatnym masażem twarzy i niesie wiele korzyści dla naszej skóry. Poznajcie jej zalety.

Sonoforeza jest masażem ultradźwiękowym, który polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębsze warstwy skóry właśnie za pomocą fal ultradźwiękowych. W czasie wykonywania zabiegu głowica, która emituje fale dźwiękowe wytwarza też ciepło, które przenika przez tkanki, a co za tym idzie, odpręża skórę oraz mięśnie twarzy. Wyczuwalny, delikatny masaż poprawia krążenie krwi, co wpływa również na szybszą regenerację komórek.

Sonoforeza polega na dostarczeniu skórze substancji czynnych, które są rozbite na małe molekuły, co powoduje ich lepsze przenikanie w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu przyczyniają się one do zniwelowania plam oraz przebarwień. Zaś ciepły mikromasaż prowadzi do odmłodzenia skóry i pomniejszenia małych blizn.

Poznaj działanie sonoforezy

Poznaj działanie sonoforezy


Zabieg ten niesie ze sobą jeszcze więcej korzyści, czyli dotlenia i nawilża skórę, poprawia produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny, a zwiększona przepuszczalność błon śluzowych skutkuje lepszym przyswajaniem właściwości płynących z używanych przez nas kosmetyków. Ponad to sonoforeza dokładnie czyści pory. Po zabiegu cera jest więc oczyszczona, nawilżona, odświeżona i odmłodzona.

Kiedy warto skorzystać z sonoforezy? Okaże się pomocna przy problemach z trądzikiem, złagodzi podrażnienia, pomoże zlikwidować przebarwienia, jak również przyczyni się do polepszenia kondycji skóry pozbawionej elastyczności, starzejącej się.

Nie mogą sobie na nią pozwolić osoby z chorobą nowotworową, mające rozruszniki serca, czy metalowe implanty oraz osoby mające ostre stany zapalne. Ponad to z zabiegu powinny zrezygnować też kobiety w ciąży, osoby z epilepsją, oraz mające problemy z migreną.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×