Poznaj prawdę o sztucznych rzęsach

Zastanawiasz się, czy zabieg przedłużania rzęs bardzo je osłabia? Skorzystaj z naszych porad!

Poznaj prawdę o sztucznych rzęsach

Poznaj prawdę o sztucznych rzęsach


O rzęsy, tak samo jak o włosy trzeba dbać, by były mocne, zdrowe i piękne. Niestety niewiele kobiet może pochwalić się pięknym i nienagannym wachlarzem rzęs.

Każda ingerencja w naturę pozostawia mniejsze lub większe konsekwencje i jeżeli robimy coś jednorazowo lub sporadycznie to nie ma większej tragedii, ale jeżeli wpadniemy w nałóg i przedłużamy rzęsy nagminnie może się ten zabieg odbić na kondycji naszych rzęs.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs może odbywać się różnymi mniej lub bardziej „zdrowymi” metodami, przy pomocy różnej jakości produktów i przez różne osoby często niemającymi odpowiedniego doświadczenia.

Najszybszą i najprostszą metodą przedłużania rzęs jest ta, polegająca na przyklejeniu, do powieki lub naturalnych rzęs, wyprofilowanej taśmy z rzęsami sztucznymi. Inną metodą dającą bardziej naturalny wygląd w stosunku do pasków jest doczepianie kępek o różnej długości. Przedłużania rzęs metodą kępkową może spowodować reakcję alergiczną, ponieważ klej nakładany jest bezpośrednio na powiekę
Jedną bardziej popularnych metod przedłużania rzęs jest metoda 1:1.  Polega ona na tym, że sztuczne pojedyncze rzęsy są doklejane do rzęs naturalnych. Jedna rzęsa sztuczna na jedną rzęsę naturalną i gdy wypada nasza naturalna rzęsa wypada z nią także sztuczna.

Efekt takiego przedłużania utrzymuję się do około kilku tygodni, potem trzeba albo uzupełnić rzęsy, albo je zdjąć. Po drugim czy kolejnym zabiegu nasze rzęsy są krótsze, bardzo osłabione i wymagają sporo uwagi, by wróciły do normalności.

Efekt długich i podkręconych rzęs możemy także uzyskać stosując zalotkę do rzęs, jednak podkręcając rzęsy w ten sposób także narażamy je na łamanie. Przy długotrwałym stosowaniu zalotki rzęsy mogą wypadać częściej, natomiast przy nieumiejętnym jej stosowaniu możemy je po prostu wyrwać
Dlatego ważne jest, aby zachować umiar i zdrowy rozsądek przy wszelkiego typu zabiegach upiększających, jednak bardzo ważne są umiejętności osoby wykonującą zabieg.Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 26.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×