Poznaj prawdy i mity o antyperspirantach

Słyszałaś wiele opinii o antyperspirantach i zastanawiasz się czy są prawdziwe? Przedstawiamy fakty i mity o tych kosmetykach.

Poznaj prawdy i mity o antyperspirantach

Poznaj prawdy i mity o antyperspirantachWszyscy wydalamy pot, jednak nie jesteśmy skazani na towarzyszący mu brzydki zapach. W walce
z przykrym zapachem pomagają nam antyperspiranty, o których krąży wiele mitów.

Jednym z mitów jest informacja o tym, jakoby nie było można wystawiać na słońce skóry, na której użyliśmy antyperspirantu. Odkąd weszły w życie przepisy o zakazie produkcji kosmetyków fototoksycznych, po prostu nie dostaniemy takowego, który zostawiałby na naszej skórze przebarwienia pod wpływem słońca.

Drugim mitem jest informacja o tym jakoby antyperspiranty powodowały raka piersi. Obawiano się, że glin przedostaje się przez skórę, lecz należy zauważyć, że płyny ustrojowe w organizmie płyną od piersi do pachy i związki tam wnikające po prostu się nie kumulują w piersiach.

W informacjach o antyperspirantach jest też wiele prawdy.Prawdą jest, że antyperspiranty należy nakładać na osuszoną skórę, albowiem dopiero wtedy są skuteczne, gdyż dobrze wnikają w ujścia gruczołów potowych.

Prawdziwe jest tez stwierdzenie, że niektórych antyperspirantów nie można stosować codziennie, lecz jest to raczej kwestia indywidualna, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że zbyt częste stosowanie może zbyt mocno zatkać kanaliki potowe, co czasem prowadzi do stanów zapalnych.

Do prawdziwych należy też stwierdzenie, że niektórzy ludzie nadmiernie się pocący powinni używać specyficznego rodzaju antyperspirantu, jakim jest bloker, zazwyczaj dostępny w aptece.


Poznaj prawdy i mity o antyperspirantach

Poznaj prawdy i mity o antyperspirantachJest też kilka stwierdzeń, które mogą być zarazem prawdą i mitem. Należy do nich informacja o tym, że antyperspiranty podrażniają. Okazuje się, że podrażnienia mogą wystąpić w przypadku wrażliwej skóry, lecz nie powinny mieć miejsca, kiedy stosujemy się do poleceń producenta mając skórę normalną.

Podobnie rzecz się ma do stwierdzenia, że antyperspirant w sprayu jest mniej skuteczny, albowiem co prawda ma mniej  substancji czynnych od innych, ale też możemy regulować jego działanie poprzez zwrócenie większej uwagi na ilość jaką stosujemy. Często stosujemy go mniej niż innego rodzaju antyperspirantu i stąd jego pomniejszone działanie.

Wiele wątpliwości pojawia się w kwestii brudzenia ubrań przez antyperspiranty. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli będziemy się stosować do zasady, że po użyciu kosmetyku należy poczekać do jego wyschnięcia na skórze przed założeniem ubrania, niektóre antyperspiranty nie pozostawią przykrych śladów.

Znacie jeszcze jakieś mity o antyperspirantach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 16.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×