Poznaj sposoby na zamaskowanie odrostów

Chciałabym zapytać, czy są jakieś sposoby, aby zamaskować kolor włosów (odrostów), kiedy chcemy zrezygnować z ich ponownego farbowania?

Poznaj sposoby na zamaskowanie odrostów

Poznaj sposoby na zamaskowanie odrostów


Kiedy podejmiesz decyzję o zrezygnowaniu z farbowania, powinnaś skorzystać z konsultacji z zaufanym fryzjerem jak w tej sytuacji wypada postąpić, żeby bezboleśnie wrócić do naturalnego koloru. Idealne rozwiązanie można zaproponować, widząc różnice w kolorach, ale poniżej podam kilka z możliwości, którymi można się ratować.

Niestety większość ze sposobów, jakie przychodzą mi do głowy, wiąże się z kolejną koloryzacją , ale absolutnie nie z taką ,która była stosowana dotychczas, bo to właśnie ona pozostawiła odrosty! Kiedy pojawia się odrost i chcesz powrócić do naturalnego koloru włosów, a nie masz zamiaru obcinać swojej fryzury na 2 cm, zapoznaj się z możliwościami koloryzacji kwaśnej.

Jest to pewien rodzaj tonowania koloru włosów – nie permanentny, którego trwałość zakłada się na ok. 20 myć (nie mylić z ogólnie dostępnymi szamponami, które prawie zawsze pozostawiają odrost). Koloryzacja kwaśna jest wykonywana za pomocą profesjonalnych produktów fryzjerskich. Daje nam możliwość zmniejszenia różnicy w poziomach kolorów na włosach, a przy okazji dostarcza im lipidów redukowanych przez permanentne koloryzacje.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!

Taki rodzaj tonowania można powtórzyć co dwa miesiące i w tym czasie „nie świecić” odrostem. Innym sposobem może być zastosowanie szamponów do mycia głowy z zawartością pigmentów koloru. To będzie dobre rozwiązanie przy niewielkiej różnicy między włosem koloryzowanym a odrostem. Bardzo skutecznym sposobem na ukrycie odrostu jest zrobienie gęstej grzywki czesanej do przodu i rozproszenie przedziałka tak, by był jak najbardziej nieregularny.

Znam przypadki, kiedy kobiety likwidują odrost za pomocą tuszu do rzęs, ale jest to raczej działanie na chwilę. Najbardziej jednak podoba mi się pomysł na wykorzystanie odrostu (bardzo modne teraz i ładne farbowanie ombre) i podkreślenie go za pomocą koloryzacji kwaśnej, bo tylko ona nie wpędza Was w kolejne farbowania.

ID galerii:988


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 09.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×