Prawdy i mity o łysieniu

Wypadanie włosów jest coraz częstszym problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przedstawiamy Wam prawdy i mity na temat łysienia.

Prawdy i mity o łysieniu

Prawdy i mity o łysieniu


Łysienie staje się chorobą cywilizacyjną. Coraz częściej borykają się z tym problemem zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dawniej wręcz uważano, że łysieją tylko mężczyźni. Teraz jest to jeden z pierwszych mitów na ten temat. Przez lata zdążyło się utrwalić wiele więcej mitów na ten temat, lecz zdarzają się także opinie znajdujące potwierdzenie.

Wiele osób uważa, że częste mycie włosów powoduje ich wypadanie, co akurat jest nieprawdą. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Obecnie na rynku mamy szereg różnego rodzaju produktów, a poza tym możemy znaleźć przepisy na domowej roboty produkt do pielęgnacji.

Kolejnym mitem, który jest jednym z najczęściej powtarzanych, jest przekonanie o występowaniu łysienia tylko w późnym wieku. Otóż łysienie dotyka także nastolatków oraz osoby po dwudziestym roku życia, gdyż jest ono spowodowane niedoborem witamin, nieprawidłową dietą, czy zaburzeniami hormonalnymi. Przy czym jednak należy zaznaczyć, że łysienie jest naturalnym procesem podczas starzenia organizmu.

Prawdy i mity o łysieniu

Prawdy i mity o łysieniu


Nieprawdą jest też wpływ podcinania końcówek włosów. Często można usłyszeć zdanie, że ktoś podcina końcówki aby wzmocnić włosy i zmniejszyć ich wypadanie. Jest to mit, gdyż ta czynność nie ma na to wpływu.

Prawdą jest natomiast fakt, że łupież powoduje zwiększone wypadanie włosów. Prawdą jest również, że preparaty przeciwdziałające wypadaniu włosów mogą przyjść nam z pomocą.

Kolejnym prawdziwym stwierdzeniem jest to mówiące o tym, że zdrowa dieta ma duże znaczenie na kondycję włosów, gdyż niedobory pożywienia mogą powodować łysienie. Podobnie jak palenie, które prowadzi do powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkodzenie komórek, które są w mieszkach włosowych.

Znacie jeszcze inne prawdy i mity o łysieniu?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 13.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
jozefnarwani
Mnie na lysienie bardzo pomogła mezoterapia. Znalazłem też stronę, gdzie wypunktowano wszelki sposoby na temat walki z łysieniem http://lysieniustop.blogspot.com/
Dodano: 2013-11-20 00:27:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×