Prawidłowe nakładanie podkładu

Czy to prawda, że nakładając podkład placami rozgrzewamy kosmetyk i wtedy lepiej stapia się z naszą skórą?Prawidłowe nakładanie podkładuPrawidłowe nakładanie podkładuAplikowanie podkładu palcami
nie jest złym pomysłem. Temperatura skóry rozgrzewa delikatnie kosmetyk dzięki czemu łatwiej stapia się z twarzą. W zależności od rodzaju podkładu zalecane są jednak różne sposoby aplikacji. Jeśli do czynienia mamy z produktem w kompakcie to najkorzystniej będzie wybrać lateksową gąbeczkę, która zazwyczaj dołączona jest do tego typu podkładów. Kosmetyki w formie musu należy aplikować palcami, którymi najłatwiej jest nabrać postać musu i rozprowadzić go na skórze.

Kliknij i zobacz propozycję makijażu na randkę!

Klasyczny, płynny fluid można nakładać palcami i jest to najpowszechniejszy sposób aplikacji. Dyskusje na temat tego czy to ręce czy pędzel jest bardziej higienicznym sposobem aplikacji trwają. Bezdyskusyjnie jednak zdarzają się sytuacje w których to pędzel jest bardziej trafnym wyborem.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Fluidy "long lasting" potrafią pozostać na rękach mimo ich dokładnego mycia po wykonanym makijażu. Jest to kłopotliwe zwłaszcza przy ubieraniu nie wspominając o zapinaniu guzików w białej koszuli. Aby uniknąć takich zdarzeń najlepiej skorzystać z pędzla do podkładu a palcami jedynie wklepać na koniec fluid zapobiegając powstawaniu smug i zwracając szczególną uwagę na załamania skrzydełek nosa.


ID galerii:1065


Kasjana SerafinEkspert MilionKobiet.pl

Kasjana Serafin

EKSPERT URODY Kosmeterii

Product Trainer marek: LUMENE oraz PRESTIGE COSMETICS

Foto główne: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 11.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×