Prawidłowy makijaż brwi

Zastanawiacie się jak prawidłowo malować brwi, aby nie nadały nam one karykaturalnego wyglądu, a poprawiały i były doskonałym uzupełnieniem makijażu? Zapoznajcie się z naszymi poradami!

Prawidłowy makijaż brwi

Prawidłowy makijaż brwi


Brwi, to podstawa każdego makijażu, a w obowiązujących trendach jesień/zima 2013 doczekały się większej uwagi. Przed podkreślaniem brwi wyczesz szczoteczką ich powierzchnię z podkładu i pudru by uzyskać efekt  jak najbardziej naturalny.

Kolejna czynność - sprawdź proporcje łuku brwiowego. Właściwa linia łuku brwiowego to taka, która posiada charakterystyczne uniesienie na wysokości środka źrenicy. Początek brwi wyznacza wewnętrzny kącik oka, a zakończenie (często brakujący element) wyznacza linia przechodząca od płatka nosa po zewnętrzny kącik oka. Można te punkty wyznaczyć przykładając kredkę bądź pędzelek.

Następnie dla najlepszego efektu wybarwienia łuku brwiowego należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Możemy wybierać między kredkami, zestawami do brwi, pisakami i specjalnymi tuszami. Najbardziej popularna jest kredka, ale należy pamiętać o wyborze tej typowo przeznaczonej do makijażu brwi, a nie oczu. Ma ona wówczas lepszą twardość i w kontakcie ze skórą powinna zmieniać się w puder. Nadaje siędla kobiet, które chcą wyrównać powierzchnię łuku brwiowego i domalować miejsca gdzie włosków nie ma.

Kredką najlepiej malować skośne kreseczki imitujące włoski od samego początku aż po koniec brwi. Później dołączonym grzebykiem delikatnie rozcieramy kredkę i kiedy włoski są nieco niesforne, można je utrwalić nakładając odżywkę w żelu. Ta metoda sprawdza się kiedy są niewielkie ubytki włosków i brwi mają zbliżony kształt do idealnego. 

Prawidłowy makijaż brwi

Prawidłowy makijaż brwi


Inną propozycją jest zestaw składający się z cieni do brwi, wosku i precyzyjnego pędzelka, który można znaleźć w jednym kosmetyku. Wybierz odcień cienia, który jest najbardziej zbliżony do włoków na brwiach, można też miksować kolory dla uzyskania najlepszego efektu. Nakładaj cień zgodnie z wcześniej wymierzonymi punktami, a następnie nałóż półtransparentny wosk, który zdyscyplinuje niesforne włoski i utrwali makijaż na cały dzień.

Dla uzyskania trendowego looku linię pod i nad łukiem brwiowym delikatnie rozświetl jasnym cieniem lub specjalnym highlighterem. Makijaż za pomocą cieni nadaje się dla kobiet, które mają bardzo przerzedzone brwi lub nie mają ich wcale, a chcą uzyskać subtelny efekt.

Pisak do brwi skierowany jest do kobiet, które potrzebują efektu precyzyjnego wybarwienia łuku brwiowego oraz posiadają większą wprawę w makijażu. Często jest on wybierany w opcji wodoodpornej i służy do wyrównania wybarwienia brwi oraz do odświeżania makijażu permanentnego. Uwaga na kolorystkę. Warto przed zakupem zwrócić uwagę jak kosmetyk utlenia się na naszej skórze.

Specjalne maskary do brwi świetnie wyczesują i dyscyplinują gęsty i niesforny łuk brwiowy. Nadaje się zatem dla posiadaczek wyrazistych brwi, które potrzebują tylko nadania połysku i kontroli. Za jednym pociągnięciem włoski są podkreślone i utrwalone na cały dzień. Ten kosmetyk nie będzie odpowiedni dla kobiet, które mają niekompletne brwi, bo osadzający się pigment mocniej na włoskach niż na skórze może ten problem tylko pogłębić.


Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY
Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 08.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×