Preparaty trychologiczne do włosów

Czy może Pani wyjaśnić różnicę pomiędzy produktami trychologicznymi, a kosmetykami, które możemy kupić w drogeriach? Czy te pierwsze są rzeczywiście skuteczniejsze?

Preparaty trychologiczne do włosów

Preparaty trychologiczne do włosówPreparaty trychologiczne poza funkcją pielęgnacyjną są również preparatami leczniczymi oraz mocno odżywczymi.
Dobierane są po przy konsultacji i badaniu tak aby optymalnie dobrać je do typu skóry i włosów. Bazują głównie na naturalnych składnikach czego nie można powiedzieć o kosmetykach dostępnych w marketach czy sklepach kosmetycznych.

Kliknij i poznaj modne kolory farb do włosów na jesień!


Producenci tego typu preparatów nastawieni są na szybki efekt niestety nie zawsze korzystny dla naszych włosów. Często zawierają duże zawartości szkodliwych silikonów, parabenów i siarczanów, które oblepiają włos i zalegają na nim uniemożliwiając docieranie do włókna składników odżywczych. Długotrwałe stosowanie tego typu preparatów może doprowadzić do silnego przesuszenia włosów - głównie końcówek.

Kliknij i dowiedz się więcej na temat stylizacji oraz pielęgnacji włosów!

Po zastosowaniu szamponu trychologicznego włosy są odpowiednio oczyszczone, przygotowane do absorpcji odżywki czy maski. Ich działanie jest zdecydowanie intensywniejsze a niżeli preparatów typowo drogeryjnych.

Kliknij i poznaj najmodniejsze fryzury na jesień 2012!


Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!


ID galerii:640


Ekspert MilionKobiet.pl
Magdalena Pankowska
specjalista trycholog

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 06.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×