Problem opadających powiek

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem opadających powiek. Czy są jakieś metody, które pozwolą na jego wyeliminowanie?

Problem opadających powiek

Problem opadających powiek


Opadanie powiek polega na tym, że przy patrzeniu na wprost brzeg rzęsowy powieki górnej zasłania częściowo źrenicę i ogranicza pole widzenia. W warunkach prawidłowych brzeg rzęsowy znajduje się powyżej źrenicy. Opadanie powiek może być prawdziwe i wynika wtedy z dysfunkcji mięśnia dźwigacza powieki lub może być rzekome i wynika z faktu, że mięsień jest zbyt słaby żeby podnieść zwiotczałą i ociężałą powiekę.


Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego!


Osoby z opadaniem powiek zawsze powinny odbyć konsultację neurologiczną w celu wykluczenia chorób ogólnoustrojowych, które mogą też do tego prowadzić (np. miastenia gravis).


Kliknij i dowiedz się, jak wykonać makijaż na opadające powieki!

W tych przypadkach leczenie chirurgiczne jest wręcz przeciwwskazane, a dobre wyniki uzyskuje się przy stosowaniu leków doustnych. Większość przypadków opadania powiek można leczyć chirurgicznie. Istnieją różne metody takiego postępowania, a metoda jest dopasowywana do konkretnego przypadku.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś przygotować się do operacji plastycznych!


Czasami wystarczy skrócić mięsień dźwigacz i daje to wyleczenie, a czasami konieczne jest podwieszanie powiek do mięśni czołowych – pacjent unosi czoło, a zastosowany do operacji pasek w postaci przeszczepu powięzi, jak lejce, unosi powieki ku górze. W opadaniu rzekomym zmniejszenie masy powieki górnej daje idealne wyniki. Plastyka powiek górnych i korekta ich opadania to jeden z głównych nurtów mojej pracy.


Kliknij i dowiedz się, jak działa botox!Lubomir Lembas
Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 06.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×