Prostowanie włosów przy okrągłej twarzy

Zastanawiasz się, czy wyprostowane długie włosy bezpośrednio przy okrągłej twarzy niwelują czy powiększają jej kształt? Skorzystaj z naszych porad

Prostowanie włosów przy okrągłej twarzy

Prostowanie włosów przy okrągłej twarzy


Czy wyprostowane długie włosy bezpośrednio przy okrągłej twarzy niwelują czy powiększają jej kształt?
Kobiety chyba od zawsze zadają sobie te i podobne pytania dotyczące prawidłowego doboru fryzury do kształtu twarzy.

Nie ma w tym nic złego, że każdy chce się dobrze prezentować i bardzo dobrze, że coraz więcej osób ma świadomość swojego wyglądu. Ale by te rozważania miały sens, nie radzę trzymać się utartych stereotypów, a poczytać o zasadach właściwej stylizacji i dopiero w oparciu o dobre podstawy podjąć decyzję o wyborze fryzury najlepiej współgrającej z kształtem twarzy.

Niestety przy pełnej buzi, dużej głowie lub po prostu okrągłej twarzy, trzeba bardzo uważać na wyprostowane włosy, dlatego, że jeśli będą one przesadnie wygładzone, cała uwaga przy kontakcie w cztery oczy będzie kierowała się właśnie na buzię.

Jeśli nie lubisz kiedy Twoje włosy się wywijają, a uważasz, że Twoja twarz jest duża i najlepiej się czujesz w wyprostowanych włosach, pamiętaj o tym, że powinnaś przeprostować tylko końcówki włosów. Zanim to zrobisz, postaraj się je wymodelować w taki sposób, żeby nadać im objętości i wyraźnego ruchu. Za wszelką cenę unikaj włosów tak samo prostych na koronie i na bokach, jak na końcówkach. Idealną fryzurą dla okrągłej twarzy są lekkie fale, które nieregularnie będą ją okalały.


Krzysztof Kulesza
Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
KMS California Artistic Leader, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Inga Chawa


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 29.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×