Przebarwieniom powiedz STOP!

Ostatnio bardzo modne jest malowanie paznokci na intensywne kolory, jednak po takim manicure zmorą wielu kobiet stają się pozostające po nim przebarwienia na płytce. Przedstawiamy Wam sposoby na poradzenie sobie z tym problemem!

Przebarwieniom powiedz STOP!

Przebarwieniom powiedz STOP!


Przebarwienia na paznokciach to wstydliwy problem wielu kobiet. Malowanie paznokci lakierami o intensywnej barwie, a zwłaszcza niebieskiej, powoduje ich odbarwienie. Dotyczy to zarówno paznokci u stóp, jak i u rąk. Zatem co robić aby ustrzec się przed przebarwieniami, lub jak działać, kiedy już się pojawią? Podpowiadamy!

Przede wszystkim zawsze używaj bazy pod lakier, która oprócz ochrony przed przebarwieniami również odżywia płytkę paznokcia. Poza tym zwróćmy uwagę na zmywacze do paznokci - obecnie mamy do wyboru m.in. te, które zawierają oleje pielęgnujące płytkę.

Przydatna w usuwaniu przebarwień okazuje się cytryna! Wystarczy, że świeżą cytrynę przekroimy na pół i w jej miąższ wbijemy paznokcie na ok. 5 - 10 minut. Możemy również przygotować maskę cytrynową, do której potrzebujemy łyżki soku z cytryny, łyżki sody oczyszczonej i łyżki oliwy. Wszystko mieszamy, nakładamy na paznokcie i po 15 minutach zmywamy.


Przebarwieniom powiedz STOP!

Przebarwieniom powiedz STOP!


Możemy również skorzystać z wybielającej pasty do zębów. Wystarczy nią natrzeć paznokcie i pozostawić na ok. 5 minut, następnie delikatnie je wyczyścić szczoteczką do zębów, przy czym należy uważać, aby nie podrażnić skóry wokół paznokci.

Pomocna okaże się również soda oczyszczona połączona z wodą utlenioną. Do łyżki sody dodajemy kilka kropel wody utlenionej, mieszamy i nakładamy na paznokcie na ok. 10 minut, po czym zmywamy.

Miejmy jednak na uwadze, że żaden z podanych sposobów nie przyniesie natychmiastowego powrotu płytki paznokcia do naturalnej barwy. Pamiętajmy o systematyczności!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 15.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×