Przedłuż trwałość makijażu

W jaki sposób można przedłużyć trwałość makijażu radzi wizażystka Aleksandra Jaśkowiec, EKSPERT URODY Kosmeterii.

Przedłuż trwałość makijażu

Przedłuż trwałość makijażuNieskazitelny makijaż od rana do wieczora to marzenie każdej kobiety. Marzenie możliwe do spełnienia przy zastosowaniu kilku prostych zabiegów.

• Pierwsza tajna broń, to tonik - kosmetyk bardzo niedoceniany przez kobiety, a stosowany pod krem nie tylko przywraca naturalne, kwaśne pH skóry i sprawia, że pigmenty podkładów i pudrów rozkładają się równomiernie, ale także powoduje, że kosmetyki pozostają na swoim miejscu na dłużej. Pamiętajmy, aby stosować go na oczyszczoną twarz. W przeciwnym wypadku jego składniki pozostaną nieaktywne.

• Drugi sposób, to wyrównująca powierzchnię skóry baza pod makijaż, która zmniejszy wydzielaniu się sebum i zapobiegnie absorbowaniu kosmetyków przez skórę, a także spływaniu make-up’u. Bazę nakładamy na twarz minimum 5 minut po nałożeniu kremu. Tylko wtedy możemy być pewne, że baza spełni prawidłowo swoje zadanie utrwalające makijaż. Rozprowadzamy ją palcami poprzez ruchy  wklepywania. Bazę pod cienie wklepujemy w powieki opuszkami palców lub specjalnymi pędzlami. Pilnujemy, aby nie pocierać skóry. Jest zbyt delikatna i bardzo podatna na rozciąganie.

• Kolejny trik, to puder sypki bądź prasowany nakładany dla uzyskania trwałości makijażu. Puder zadziała skutecznie, kiedy dużym pędzlem rozproszymy go techniką "pod włos" i umiejscowimy dokładnie w okolicach ujścia gruczołów łojowych.

Na specjalne okazje, kiedy liczymy na nieskazitelny makijaż aż do rana można rozpylić magiczny kosmetyk – fixator. Należy jednak zachować minimum 20 cm odległości od twarzy, by nie spowodować nieestetycznych zacieków i smug na twarzy.


puder sypki
Puder utrwala wcześniej położony podkład, ładnie matując cerę. Wyróżniamy kilka rodzajów pudru.  CZYTAJ WIĘCEJ!

Aleksandra JaśkowiecEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 27.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
przydatne rady :)
Dodano: 2012-08-27 19:51:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×