Przywróć piękno swoim lokom

Kiedyś miałam piękne kręcone loki. Od kilku miesięcy stały się bardziej proste i nieatrakcyjnie wyglądające. Jak mogę im pomóc?

Przywróć piękno swoim lokom

Przywróć piękno swoim lokom


Loki – włosy do których trzeba dojrzeć. Na szczęście mamy już za sobą trend prostowania włosów „na blachę”. Loki to włosy nadające charakteru, bardzo podkreślające indywidualizm osoby.

Jak już pisałem w poprzednich artykułach, podstawą pięknych włosów jest odpowiednie strzyżenie oraz pielęgnacja, a włosy kręcone są włosami, które potrzebują szczególnej uwagi. Wybór kosmetyków jest bardzo ważny. Zazwyczaj włosy kręcone są suche, dlatego potrzebny jest szampon, który je nawilży i zdyscyplinuje – to samo dotyczy odżywki. Oba te kosmetyki nie mogą być zbyt ciężkie. W zależności od tego czy włosy są delikatne słowiańskie, czy grube, wybierzemy lekką odżywkę lub taką z dodatkową pielęgnacją (nawilżeniem). To samo tyczy się stylizacji. Przy delikatnych włosach sugerowałbym użycie lekkich sprayów wspomagających skręt loków, a w przypadku włosów ciężkich, grubych, pierzących się proponuję wykorzystanie kremu do loków, który definiuje fale i zapobiega puszeniu się.

Kolejną kwestią jest odpowiednia technika wykorzystana przy strzyżeniu włosów. Bardzo często kobiety nie zdają sobie sprawy, że mogą nosić loki, ale kiedy włosy są podatne na kręcenie, loki można wydobyć, stosując odpowiednie techniki cięcia. Najprawdopodobniej przyczyną problemu z nieatrakcyjnie wyglądającymi, rozprostowanymi lokami jest kwestia strzyżenia. Włosy po kilku miesiącach od ostatniej wizyty w salonie odrosły, przez co stały się zbyt ciężkie i prostują się pod wpływem własnego ciężaru.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Moja rada brzmi: należy wybrać się do swego fryzjera po nowe cięcie. Kiedy włosy będą ponownie ostrzyżone zaczną się kręcić. Niestety nie wszystkie wyglądają pięknie same z siebie. Niektórym trzeba w tym pomóc. Po pierwsze kategorycznie nie czeszemy loków o ile efekt "siana" jest niepożądany (co swoją drogą było modne w latach 90.). Jedynym momentem kiedy czeszemy loki jest moment zaraz po umyciu. Wtedy rozczesujemy je zupełnie na gładko i tu przychodzi czas na użycie kosmetyku (jak pisałem wyżej: sprayu lub kremu).

Spray rozpylamy na delikatnych włosach, ugniatamy i suszymy. Krem rozcieramy dokładnie w dłoniach i również wgniatamy we włosy. W przypadku kremu nie można przesadzić z ilością. Czasami mniej znaczy więcej. Lepiej dołożyć niewielką ilość niż dać go za dużo. Trzeba pamiętać, że ilość kosmetyku w pudełku nie jest równa ilości kosmetyku na dłoniach, gdzie dochodzi utlenianie i temperatura.


Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Najlepiej jest nakładać kosmetyk i suszyć włosy głową do dołu – wtedy loki będą zdecydowanie bardziej dynamiczne. Najlepszym sposobem suszenia jest użycie suszarki z dyfuzorem dzięki któremu loki pozostaną zdefiniowane i nie rozwieją się powietrzem z suszarki. Używamy wysokiej temperatury i niskich obrotów i tak głową skierowaną w dół należy suszyć włosy do momentu kiedy będą już prawie suche. Na koniec użyć możemy odpowiedniego lakieru z nabłyszczaczem.

Czasami jednak te wszystkie zabiegi mogą nie przywrócić skrętu włosom, ponieważ na to czy włos jest prosty, czy kręcony w największym stopniu wpływ ma nasza gospodarka hormonalna i tak oto niektóre terapie farmakologiczne mogą zmienić strukturę włosa lub np. ciąża bądź pierwsza menstruacja. Wtedy pozostają wałki…


ID galerii:1166


Piotr Oszust.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Piotr Oszust
Stylista GOLDWELL, salon Montownia Fryzur Genus-e z Lublina
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 31.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kalunia
Ja może nie mam loków, ale fale też wymagają dopieszczenia ;) Zwłaszcza, że są raczej suche i łamliwe. Na szczęście od kilku miesięcy stosuję regularnie oeparol piękna skóra, włosy i paznokcie i jest dużo lepiej, włosy są błyszczące, sprężyste i nie łamią się tak.
Dodano: 2015-09-12 15:13:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×