Przywróć świeżość włosom przetłuszczającym się

Jakie zabiegi polecane są dla osób z przetłuszczającymi się włosami?

Przywróć świeżość włosom przetłuszczającym się

Przywróć świeżość włosom przetłuszczającym się


Przyczyną przetłuszczania się włosów jest nadmiar sebum – wydzieliny gruczołów łojowych, która odpowiedzialna jest za ochronę skóry głowy. Aby zniwelować ten problem, należy sprawdzić stan swojego zdrowia, stosować odpowiednią dietę, a także dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Nie powinno się robić zbyt intensywnego masażu głowy podczas mycia i płukać włosów zbyt gorącą wodą, gdyż wzmaga to nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Nie należy używać produktów, które zawierają zbyt dużą ilość detergentów, ponieważ powodują one efekt obciążonych włosów i szybsze ich przetłuszczanie się.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury


Panie, które mają włosy krótkie, powinny stosować szampon oczyszczający, który wyeliminuje zanieczyszczenia oraz pozostałości wcześniej użytych kosmetyków stylizacyjnych (np. pasta, lakier). Produkt ten może spowodować uczucie szorstkich włosów, ponieważ otwiera łuskę i głęboko oczyszcza. Warto zatem po umyciu głowy nałożyć odżywkę ze spłukiwaniem składającą się z naturalnych składników, która nie obciąży włosów, a nawilży je i zamknie łuskę. Paniom, które noszą długie fryzury i mają problem z nadmiernym wydzielaniem się serum, zalecamy używanie również naturalnych produktów, najlepiej tych, które dodają objętości.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Warto na suche lub osuszone ręcznikiem włosy nałożyć piankę odbijającą od nasady, co spowoduje uniesienie fryzury – włosy nie będą więc przylegać do głowy, a co za tym idzie, tak szybko się przetłuszczać. W sytuacjach awaryjnych, aby bez mycia odświeżyć uczesanie i zniwelować sebum, można spryskać włosy sprayem odświeżającym i jedynie je przeczesać.Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z WarszawyDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 30.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×