Puder do twarzy - poznajmy jego historię

Dzisiaj już nie wyobrażamy sobie makijażu bez pudru, lecz czy wiecie, że już od starożytności docenia się jego właściwości? Poznajcie historię tego kosmetyku!

Puder do twarzy - poznajmy jego historię

Puder do twarzy - poznajmy jego historię


Obecnie na rynku pokazują się coraz nowsze propozycje kosmetyków i możemy wybierać pomiędzy ich rodzajami. Dla wielu kobiet makijaż jest tak naturalną sprawą, że nie myślą o tym, jakby było bez niego. Być może nawet część z Was nie zna kobiety, która nie korzystałaby z dobrodziejstw pudru do twarzy.

Okazuje się, że kobiety już w starożytności stosowały dzisiejsze odpowiedniki tego kosmetyku, którymi były dla nich m.in. kreda, ołowiany pył, mąki, czy pokruszone perły, lecz miały one ważny mankament - były nietrwałe.

Jednak pierwsza produkcja pudru jako kosmetyku przypominającego nasze obecne ruszyła dopiero w XVIII wieku. Pierwsze produkty powstawały na bazie talku, ponieważ modna była porcelanowa cera. Używano go prawie do całego ciała, gdyż nie dość, że był modny, to jeszcze chronił przed bakteriami, a także przykrywał brud.

Puder do twarzy - poznajmy jego historię

Puder do twarzy - poznajmy jego historię


Po upływie kolejnego wieku produkcja tegoż kosmetyku staniała, dlatego zaczął być dostępny dla większej ilości osób, a na początku XX wieku naszym oczom ukazały się pierwsze reklamy pudrów do twarzy, zaczęły powstawać pierwsze salony piękności, a co za tym idzie - nowe marki, które to po otrzymaniu atestu, rozpoczęły produkcję tychże kosmetyków.

Po wojnach pozycja kobiet wzrosła, dzięki czemu zaczęto coraz śmielej stosować makijaż, przez co wzrosła popularność pudru, który do lat 60. był dostępny w kartonikach, a potem w plastikowych opakowaniach, dzięki czemu stał się dużo bardziej praktyczny.

Obecnie mamy do wyboru coraz większą gamę kolorystyczną pudrów do twarzy.

Zobaczcie galerię pudrów brązujących:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 29.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Puder to podstawa :) Ostatnio w Biedronce trafiłam na szafę z kosmetykami Bell, kupiłam puder 2 Skin i jestem bardzo mile zaskoczona jakością kosmetyku. Polecam
Dodano: 2014-06-03 09:31:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo fajny artykuł:) Ja sobie nie wyobrażam makijażu bez zakończenia pudrem. W lato wybieram pudry lekko brązujące jak Sun Bronzer od Bell, zawiera panthenol więc delikatnie muska moja opaloną skórę pięknie wyrównuje koloryt i dodaje blasku:)
Dodano: 2014-06-03 00:12:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×