Regeneracja włosów po wakacjach

W jaki sposób skutecznie zregenerować swoje włosy po wakacjach, tj. opalaniu na słońcu, kąpielach w oceanie radzi Ekspert MilionKobiet.pl Dariusz Degowski - stylista GOLDWEL Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata.

Regeneracja włosów po wakacjach

Regeneracja włosów po wakacjach


Promieniowanie UV ma bardzo niekorzystny wpływ na kondycję włosów, ponieważ powoduje uszkodzenie ich warstwy korowej. Promienie słoneczne powodują odbarwienia i sprawiają, że włosy tracą wytrzymałość i stają się słabe i łamliwe. Najbardziej narażone na promieniowanie UV są włosy blond, siwe i rozjaśniane. Ciemne włosy są bardziej odporne na działanie słońca niż jasne, ponieważ zawierają dużą ilość melaniny działającej jak filtr słoneczny. Im więcej melaniny we włosie (a więc włosy mają ciemniejszy kolor), tym są one skuteczniej chronione. Jednak nie oznacza to, że brunetki nie muszą chronić swoich włosów przed słońcem.

Dowiedz się, jak chronić farbowane włosy przed słońcem

W lecie powinniśmy zadbać o nakrycia głowy oraz przede wszystkim zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do włosów o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym. Zalecam stosowanie profesjonalnego szamponu do włosów z zawartością specjalnych filtrów, który dokładnie oczyści włosy z soli, chloru i piasku. Aby wzmocnić efekt działania szamponu, po każdym myciu należy zastosować maskę silnie nawilżającą z filtrami chroniącymi przed promieniami UV.

Niestety to może nie wystarczyć. Kąpiele słoneczne oraz morskie powodują trwale uszkodzenie włosów, którym zaradzić może jedynie profesjonalna regeneracja w salonie fryzjerskim.

Naucz się odpowiednio chronić swoje włosy przed słońcem!

Szczególnie polecałbym zabiegi sauny parowej przy wykorzystaniu odpowiedniego programu pielęgnacyjnego, np.:

•    program wzmocnienie-odbudowa – dla uzyskania długotrwałego wzmocnienia struktury dla włosów delikatnych i słabych,
•    program wzmocnienie i wyrównanie struktury – dla uzyskania długotrwałego wyrównania struktury włosów delikatnych i wrażliwych,
•    program gładkość i przywrócenie równowagi – dla uzyskania długotrwałej, intensywnej pielęgnacji na włosach przeciążonych i łamliwych,
•    program poskromienie i przywrócenie równowagi – dla uzyskania długotrwałej pielęgnacji i poskromienia zniszczonych, niesfornych, łamliwych włosów z rozdwojonymi końcówkami,
•    program elastyczność i odbudowa – dla uzyskania długotrwałej i intensywnej pielęgnacji dla włosów bardzo osłabionych,
•    program gładkość i odbudowa – dla długo utrzymującej się intensywnej pielęgnacji i poskromienia wyjątkowo zniszczonych zabiegami chemicznymi i środowiskowymi włosów.

Zobacz, jak układać proste włosy

Jako dopełnienie zalecałbym profesjonalne strzyżenie w celu eliminacji zniszczonych końcówek. Pamiętajmy, że odpowiednia ochrona włosów przed słońcem oraz systematyczna pielęgnacja po urlopie to gwarancja, że piękne i zdrowe włosy będą wspaniałym dopełnieniem opalenizny oraz gwarancją promiennego wyglądu.|

Poznaj dietę, która pewni Ci zdrowy wygląd włosów!

Regeneracja włosów po wakacjach

Regeneracja włosów po wakacjach
Dariusz Degowski

Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski, Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz Ostalski


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 11.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
debora99999999
U mnie bardzo na włosy działają zabiegi kerastase. Wiadomo, że nie na każdego muszą, więc pytajcie swoich fryzjerów co doradzą. Mi pani Kasia w In Harmony super dobiera zabiegi.
Dodano: 2017-09-28 15:00:29 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Mnie na pewno bardzo przydałyby się jakieś dobre zabiegi na włosy. Nie mniej jednak póki co zastanawiam się, nad zastosowaniem takich środków http://drhair.pl/produkty/ , dzięki którym fryzura zyskuje na objętości. Są to bogate w nanocząsteczki zasypki, które dostępne są w wielu odcieniach i mam nadzieje, że dzięki nim zatuszuję "prześwity" na głowie.
Dodano: 2016-07-14 13:21:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
dobra porada:) moje włosy po lecie są w opłakanym stanie...
Dodano: 2012-09-11 09:24:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Podsumowując, rady tego pana (i w zasadzie każdego fryzjera) sprowadzają się do zdania: "Kup niezwykle drogie profesjonalne kosmetyki i wydaj fortunę w moim salonie fryzjerskim korzystając z zabiegów, które polecam". Proponuję poczytać blogi włosomaniaczek. Tam znajdziecie, drogie Panie, mnóstwo porad jak ochronić i zregenerować włosy przy użyciu niezbyt drogich kosmetyków.
Dodano: 2012-09-11 09:11:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×