Restylane- powiedz starzeniu: STOP!

Tagi: Restylane

Czy medycyna estetyczna daje tylko przerysowane rezultaty? Przeczytajcie wypowiedzi specjalistów!

glowne mk.jpg

W dzisiejszych czasach zabiegi medycyny estetycznej kojarzą nam się dwojako. Z jednej strony przywołują nam na myśl oczywiste skojarzenie, jakim jest poprawienie i udoskonalenie tego, co otrzymaliśmy od Matki Natury, lecz z drugiej z kiczem i brakiem klasy. Niestety wersja druga staje się myśleniem coraz bardziej popularnym, ale czy słusznie?

Od pewnego czasu na szczęście jesteśmy świadkami ogólnoświatowej kampanii „Rzeczywiste Rezultaty”, której celem jest pokazanie prawdziwych efektów zabiegów estetycznych. W odpowiedzi na nieprawdziwe, kreowane przez media obrazy, stojąca za kampanią firma Galderma postawiła na autentyczne przykłady, czyli bliźnięta jednojajowe. W jaki sposób udowodniono, że zabiegi medycyny estetycznej nie są tak złe, jak je malują? Jedna osoba z każdej pary dziesięciu bliźniąt została poddana zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego z rodziny Restylane. Efekty prezentowano podczas inauguracyjnej gali w Berlinie, którą prowadzili - Sharon Stone, ambasadorka kampanii i światowej sławy chirurg plastyk Profesor Per Heden. Rezultaty? Spektakularne, a jednocześnie naturalne, tak więc nic dziwnego, że zachwyciły publiczność.

6.jpg

Podoba mi się idea kampanii. Chciałabym, aby przekonała te zainteresowane, ale wahające się osoby skorzystać z zabiegu. Aby udowodniła, że medycyna estetyczna to nie są sztuczne twarze celebrytów pokazywane w mediach. Żeby pokazała prawdę - naturalne i subtelne efekty są możliwe do osiągnięcia. Żadna z moich pacjentek nie chciałaby wyglądać jak monstrum. Celem zabiegów jest zatrzymanie procesów starzenia, wydobycie piękna, a nie zmiana rysów twarzy.” – mówi dr Teodozja Arkuszewska z Gabinetu Medycyny Estetycznej Estetis w Chorzowie.

Z biegiem lat nasza twarz się zmienia. Często pacjentki przychodzą z własnymi zdjęciami, sprzed 10-15 lat i mówią - Pani Doktor czy ja mogę znów tak wyglądać?. Rolą doświadczonego lekarza jest odtworzenie wyglądu pacjenta sprzed lat, zachowując indywidualne cechy. Należy pamiętać, że starzenie się to przede wszystkim spadek objętości na twarzy i utrata elastyczności skóry. Powoli tracimy objętość w okolicach kości policzkowych, oczodołów czy skroni. Wiotka skóra pozbawiona oparcia zaczyna opadać, tworząc twarz bardziej kwadratową. Aby zatrzymać ten proces od lat sięgam po preparaty linii Restylane, które sprawdziły się zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i skuteczności. Kompleksowość gamy Restylane i Restylane Skinboosters pomaga przywrócić utraconą objętość, wypełnić zagłębienia, nawilżyć i uelastycznić skórę – tak żeby twarz wyglądała na świeższą i młodszą. Jak po długim urlopie.” – dodaje dr Teodozja Arkuszewska.

dr Arkuszewska.jpg
Dr Teodozja Arkuszewska

Jak się okazuje przerysowane rysy twarzy to nie jedyny mit, który krąży wśród pacjentów. 37 letni muzyk Tom, którego brat James poddał się zabiegom w ramach kampanii „Rzeczywiste Rezultaty”, powiedział tak:

Zawsze sądziłem, że medycyna estetyczna to domena gwiazd i starszych kobiet pragnących zachować młodzieńczy wygląd, ale podczas trwania terapii Jamesa byłem zdumiony, jak wspaniale wyglądał natychmiast po zabiegu.”

To również, niestety, częste przekonania pacjentek. Zabiegi są dla celebrytów - bo mi nie wypada albo dla kobiet - najmniej po 70. roku życia. Sęk w tym, że aby długo cieszyć się dobrą kondycją skóry zabiegi należy rozpocząć w okolicach trzydziestki. W medycynie estetycznej również obowiązuje zasada: łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Zdarzają się takie przypadki – często kobiet już po 50. roku życia - kiedy proces starzenia jest tak zaawansowany, że pozostaje tylko chirurgia.” – opowiada dr Magdalena Łopuszyńska z warszawskiego Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA.

1.jpg
Dr Magdalena Łopuszyńska

 „Kwas hialuronowy, mimo, iż jest geniuszem odmładzania ma też swoje ograniczenia. Jest to substancja silnie nawilżająca, ujędrniająca, idealna do wypełnienia bruzd i zmarszczek, podkreślenia kości policzkowych czy modelowania usta. Lecz, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty należy pokochać go już przy pierwszych symptomach starzenia. Dzięki temu koszty utrzymania dobrego wyglądu, a tym samym zahamowanie oznak mijającego czasu są niewielkie. Młodym pacjentkom, które mają tego świadomość, proponuję zabiegi nawilżające i kondycjonujące skórę – takie jak Restylane Skinboosters. To stabilizowany kwas hialuronowy, którego podanie poprawi napięcie skóry, odzyska utracony blask i gładkość. Dodatkowo za preparatem stoją liczne badania kliniczne, gwarantując bezpieczeństwo i długotrwałe efekty.”- dodaje dr Magdalena Łopuszyńska.

Naturalne rezultaty? Tak i teraz są na to niepodważalne dowody! Kampania „Rzeczywiste Rezultaty” pokazuje, że dzięki odpowiednio wybranym produktom i doświadczonej ręce lekarza, można wyglądać o parę lat młodziej, a przy tym pozostać sobą. Czy można podarować sobie lepszy prezent? ;)


3.jpg

2.jpg

4.jpg

12345.jpg

I jak, przekonuje Was ta kampania? Bo my chyba zmieniłyśmy swoje podejście do odmładzających zabiegów! ;)

Źródło/ Foto: materiały prasowe


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Czwartek 15.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar