Retinioidy - sekret zdrowej cery

Dermatolodzy sa zgodni co do ich zastosowania w walce ze starzeniem sie skóry. Nawilżają, odmładzają, dodają cerze blasku. Warto przyjrzeć im się bliżej!

Retinioidy - sekret zdrowej cery

Retinioidy - sekret zdrowej cery


Co to są retinoidy? To nic innego jak pochodne witaminy A. Intensywnie regenerują naszą skórę, opóźniając procesy jej starzenia. Właściwie przeprowadzona kuracja może zdziałać cuda i odmłodzić naszą cerę. Retinoidy mają silne właściwości złuszczające dlatego też pierwsze efekty stosowania tych substancji widać już po miesiącu - zwężone pory i skóra pełna blasku, bardziej dotleniona i odżywiona.

Tkanki ulegają szybkiej regeneracji w wyniku tworzenia się nowych włókien kolagenowych.

Najsilniej działa kwas retinowy. Ze względu na swe inwazyjne działanie dostępny jest na receptę po uprzedniej konsultacji z lekarzem dermatologiem. W kosmetyce najczęstsze zastosowanie ma retinol, czyli witamina A w swej czystej postaci. Często łączony jest on z innymi sprawdzonymi substancjami m.in. z antyoksydantami, kwasem hialuronowym cz też gliceryną.

Gdy zbliżasz się do trzydziestki i widzisz na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia , warto udać się do lekarza dermatologa  i poprosić o przepisanie witaminy A w silniejszej postaci. Lekarz oceni kondycje naszej skóry i przepisze odpowiedni typ kuracji a my będziemy miały pewność, że przebiegnie ona bez efektów ubocznych.

Warto zaznaczyć, iż kuracje retinoidami można przeprowadzić również od wewnątrz. Będzie to miało jednak wpływ bardziej na zmiany trądzikowe skóry, zmniejszenie jej błyszczenia i likwidację zaskórników niż na zmniejszenie zmarszczek aczkolwiek cera uzyska zdrowy blask i promienność.

W kuracji z retinolem mogą wystąpić podrażnienia i miejscowe przesuszenia ,  jako reakcja cery na odnowę i jej system naprawczy. Podrażnienia mijają, gdyby jednak ten stan utrzymywała się dłużej warto zmniejszyć dawkę i  koniecznie skonsultować się ze swoim dermatologiem. Jednak sytuacje długiego podrażnienia retinolem zdarzają się bardzo rzadko.

Wyjątkowe właściwości retinoidów podkreśla się przy leczeniu cery trądzikowej z ropnymi zmianami. Przepisane tych substancji przez dermatologa w odpowiednich dawkach w dość krótkim czasie pozwala na rozwiązanie problemów skórnych. Lekarze podkreślają, iż najlepsze efekty przynosi połączenie kuracji doustnej ze stosowanie preparatów bezpośrednio na cerę.

PAMIĘTAJ!

Przeprowadzając kurację retinolem nie zapominaj o bardzo dobrym i regularnym nawilżaniu cery, gdyż tak jak wspominaliśmy mogą wystąpić krótkotrwałe, miejscowe wysuszenia naskórka.

Chroń swoją skórę przed słońcem! Jest to jedna z podstawowych zasad podczas przeprowadzania kuracji retinolem, gdyż są to substancje wyjątkowo wrażliwe na słońce. Używaj kremów z filtrem.

Pamiętaj o antykoncepcji! Jest ona niezbędna podczas kuracji, gdyż leki doustne z witamina A mogą uszkadzać płód.

Bądź cierpliwa! Zmiany nie nastąpią z pewnością po dwóch tygodniach, ale jeśli już zdecydujesz się na kuracje z retinoidami na efekty na pewno nie będziesz musiała bardzo długo czekać, ale dla efektu na prawdę warto.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinstock

Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Czwartek 17.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Magnolia01
Jako kosmetyk z wspomnianej grupy w artykule polecam Dermika, Individuelle, Esencja de Luxe z molekułami młodości
Jeden z bardzo niewielu kosmetyków, po którym WIDZĘ efekty...Kupiłam oczywiscie pod wpływem recenzji na Wizażu.Pierwsze wrażenie-ładny zapach, dobrze nawilża, bez rewelacji .Po około 2 tygodniach zauważyłam: poprawę kolorytu skóry (szok!), delikatne "zmiękczenie" rysów twarzy (mam 34 lata, więc zmarszczek nie za dużo,ale po przypadkowym zerknięciu w lustro stwierdziłam, że skóra bije jakimś takim wewnętrznym satynowym blaskiem).Nie sądziłam, że jakikolwiek kosmetyk może mieć takie działanie. Bardzo wydajny- opakowanie przy stosowaniu ok 2 x dziennie
Dodano: 2013-10-19 09:38:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×