Rodzaje antyperspirantów

Stoicie przed półką sklepową i nie wiecie jaką formę antyperspirantu wybrać? Zapoznajcie się z ich charakterystyką.

rodzaje antyperspirantów

Rodzaje antyperspirantówW życiu bywają sytuacje, w których nadmiernie się pocimy: wysokie temperatury za oknem, stres.
Wtedy zazwyczaj z pomocą przychodzą nam antyperspiranty. Półki w aptekach i drogeriach uginają się od różnego rodzaju produktów.

Mamy do wyboru antyperspiranty w sztyfcie, aerozolu, kremie, kulce.

Antyperspiranty w postaci sztyftów nie tylko skutecznie chronią nas przed poceniem się, ale też pielęgnują skórę. Dodatkowo zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, przez co łatwo możemy je zabrać do torebki. Możemy też wybrać bezwonny, lub o bardzo delikatnym zapachu, przez co będzie współgrał
z naszymi perfumami.

Antyperspiranty w aerozolu mają w swoim składzie alkohol, który działa chłodząco i antybakteryjnie. Jego minusem jednak jest fakt, że może podrażniać. Możemy też kupić antyperspirant w aerozolu bez alkoholu, który został zastąpiony talkiem, jednak wtedy musimy pamiętać, że po talku zostają białe plamy na ubraniach.


Rodzaje antyperspirantów

Rodzaje antyperspirantówAntyperspiranty w kremie są doskonałe dla wrażliwej skóry. Znajdziemy w nich składniki blokujące pocenie się oraz składniki pielęgnujące. Możemy je stosować zaraz po depilacji. Ich zapach jest bardzo delikatny.

Antyperspirant w kulce nie kruszy się, nie roluje, jednak zdarza się, że długo schnie na skórze. Zazwyczaj długo pachnie. Warto też zwrócić uwagę na informacje na opakowaniu, gdyż możemy zakupić np. bez alkoholu.

Miejcie na uwadze, że antyperspirantów nie należy aplikować na mokrą skórę, jak też czasami bezpośrednio po depilacji, gdyż wtedy łatwo o podrażnienia.

Czy antyperspiranty są Waszym sposobem na utrzymanie świeżości?


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 13.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×