Róż do policzków

Róż jest kosmetykiem przeznaczonym przede wszystkim do podkreślenia kości policzkowych. Możemy go stosować na wiele sposobów w zależności od tego, jaki efekt pragniemy uzyskać.

bronzery

Róż służy do modelowania twarzy. Prawidłowo nałożony łagodzi ostre rysy twarzy. Ma także zastosowanie jako cień do powiek, czy też pomadka do ust. Użyty w makijażu codziennym ożywia i rozświetla twarz. W doborze różu najważniejszy jest kolor. Zbyt ciemny będzie wyglądał nienaturalnie i komicznie. Najlepiej wybierać róż pasujący odcieniem do naturalnego koloru ust. Dla ożywienia twarzy nakładamy go wzdłuż kości policzkowych, czubku nosa, brody i na skroniach. Ważne jest nakładanie różu przy modelowaniu twarzy. Należy zwrócić wtedy uwagę na jej kształt.

Róż powinno stosować się na końcu makijażu. Warto pamiętać, że róż to nie tylko odcienie różowych i czerwonych barw. To także odcienie brzoskwini, koralu, terakoty. Za róż może posłużyć puder brązujący. 

Rodzaje różu:

- róż w kamieniu - w formie sprasowanej lub sypkiej, matowe lub z drobinkami rozświetlającymi, aplikacja spłaszczonym pędzlem, od środka twarzy ku skroniom

- róż kremowy - w pojemniku lub w sztyfcie, o lekkiej konsystencji, stosujemy go bezpośrednio na podkład

Przeczytaj również:

Szminki i błyszczyki

Podkłady

Pudry

Maskary

Cienie do powiek

Sephora - róż na policzki

Vipera - róż na policzki


Dodał(a): Katarzyna Szuwara , Poniedziałek 20.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×