Rozjaśnianie końcówek włosów

Jestem ciekawa, czy rozjaśnianie końcówek włosów jest nadal modne?

Rozjaśnianie końcówek włosów

Rozjaśnianie końcówek włosów


Rozjaśnianie końcówek włosów, czyli fryzura ombre hair, jest nadal modne, pod warunkiem że koloryzacja została wykonana przy użyciu naturalnych kolorów. Zdecydowanie odradzam intensywne i kontrastowe farbowanie. Tak jak w przypadku koloryzacji całej głowy nadal najmodniejsza jest ta naturalna. Pamiętajmy, by przejście między kolorem włosów a końcówek było łagodne, wykonane półtonami, a odcień końcówek powinien uwzględniać nasz naturalny kolor włosów.

Ombre hair będzie wyglądać dobrze na włosach brązowych i ciemnym blond. Odradzam go brunetkom. Jaśniejszą farbę najlepiej aplikować na naturalne włosy. Unikniemy wówczas farbowania całości włosów, a w późniejszym czasie koloryzacji odrostów. Odpowiednio wykonane ombre hair stworzy efekt "słońca we włosach" – włosów naturalnie rozjaśnionych promieniami słońca. Ombre hair jest odpowiednie dla osób z włosami o lekkim skręcie, na włosach całkowicie prostych nie wygląda dobrze. Jak w przypadku każdej koloryzacji fryzura nie jest odpowiednia dla osób o cienkich, wiotkich i delikatnych włosach, które koloryzacja dodatkowo może osłabić i sprawić, że będą matowe.

Włosy farbowane należy pielęgnować odpowiednimi szamponami, odżywkami i maskami dostosowanymi do potrzeb naszych włosów. Fryzura wygląda dobrze, gdy włosy są gęste, a ich objętość dodatkowo podkreślona cieniowaniem. Koloryzacja ombre nadaje się jedynie do włosów rozpuszczonych, jeśli często nosisz włosy związane, zrezygnuj z tej stylizacji. Decydując się na rozjaśnianie końcówek pamiętajmy, że kontrast pomiędzy jasnymi końcówkami włosów a ciemniejszą partią włosów podkreśli problemy przetłuszczających się włosów.

Katarzyna Poniatowska-Miłek
Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z Warszawy

Przeczytaj również:

Powiedz stop związanym włosom!

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 16.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
Ja zrobiłam sobie ombre w ogóle nie wiedząc, że je robie:) i wiem teraz że jest to skuteczny sposób. Chciałam nadać swoim włosom jasnych refleksów, a że nie jestem skłonna przepłacać u fryzjera kupiłam spray rozjaśniający firmy Joanna. Pryskałam pasmo po paśmie, suszyłam suszarką. tak jak zalecił producent, w końcu okazało się. że przesadziłam i refleksów jest o wiele za dużo, niż sobie tego życzyłam Włosy fajnie wyglądały, a po kilku miesiącach gdy odrosły miałam ombre :)
Dodano: 2012-09-07 11:58:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
fajna sprawa, ale jak wyjdzie z mody to wystarczy podciąć włosy i już:)
Dodano: 2012-08-16 10:09:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×