Rozstępy - Co jeść, by im zapobiegać?

Kiedy nasza waga często się waha warto zadbać o to, by w naszej diecie nie zabrakło składników, które pomogą zapobiegać ich powstawaniu.

rozstępy.jpg

Rozstępy - Co jeść, by im zapobiegać?

 

Bardzo ciężko jest przez cały czas utrzymać jednakową wagę. Niestety jej duże wahania nie sprzyjają naszej skórze...

Kiedy szybko tyjemy i tracimy na wadze lub z innych powodów nasza skóra rozciąga się znacząco w szybkim tempie bardzo często pozostają nam ślady w postaci rozstępów na brzuchu, udach, czy innych miejscach naszego ciała. Kiedy już pojawią się na naszej skórze bardzo ciężko jest z nimi walczyć.

 

Oprócz dobrych balsamów do ciała, dobrze jest zadbać o to, by w naszej diecie pojawiały się produkty, które pomogą nam od wewnątrz chronić się przed ich powstawaniem. Skutecznym przeciwdziałaniem jest dostarczanie odpowiednich witamin i składników, które zwiększą elastyczność skóry.

co na rozstępy? sięgaj po te produkty

Jeśli chcemy się uchronić przed powstaniem dużych i niechcianych rozstępów w naszej diecie nie może zabraknąć witaminy K. Znajdziemy ją w takich produktach jak pomidory, sałata, szpinak, ogórek, czy marchew. Dobrym źródłem tej witaminy jest także nabiał i wątróbka, warto więc włączyć je do codziennego menu.

Zobacz też: KOBIETY POKAZUJĄ ROZSTĘPY! W SIECI POWSTAŁ CIEKAWY TREND 

Chroniąc się przed rozstępami należy także pamiętać o tym, by dostarczać do organizmu odpowiednie ilości wody. Dziennie powinniśmy przyjmować około 8 szklanek płynów. Może być to zwykła woda mineralna lub herbaty owocowe, czy też ziołowe. Dzięki dobremu nawodnieniu skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na pękanie.

Zobacz też: WALCZYSZ Z ROZSTĘPAMI I CELLULITEM? OTO SKUTECZNY SPOSÓB 

Ważne jest także, by dostarczać odpowiednią ilość cynku do naszego organizmu. Aby to zrobić wystarczy sięgać po takie produkty jak kiełki, orzechy, pestki dyni, owoce morza, czy zielone liściaste warzywa. Cynk sprawi, że nasza skóra będzie bardziej elastyczna, dzięki czemu ryzyko wystąpienia rozstępów będzie mniejsze.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 02.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Tu są dość dobrze pogrupowane zabiegi http://zabiegikosmetyczne.eu , dzięki czemu szybko dowiedziałam się jakie są wszystkie dostępne metody na rozstępy i wybrałam V Shape
Dodano: 2015-06-03 15:37:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×