Samodzielne wykonanie pasemek

Masz ochotę na zmianę fryzury i zastanawiasz się nad pasemkami? Ponadto zależy Ci na zaoszczędzeniu funduszy i chciałabyś te fryzurę wykonać w domu? Przedstawiamy porady, jak w domowym zaciszu wykonać pasemka.

Samodzielne wykonanie pasemek

Samodzielne wykonanie pasemek


Na początku przede wszystkim powinienem odradzić wykonywania takich zabiegów na własną rękę. Myślę tak dlatego, ponieważ niesie to za sobą możliwość niepowodzenia, a pierwsze na myśl przychodzą mi zniszczone włosy i efekt plam, które w razie wypadku też trzeba potraktować kolejną koloryzacją.
Jeśli jednak założymy, że przy wykonywaniu pasemek w domu będziecie ekstremalnie ostrożne, podam kilka możliwości i informacji na ten temat, dzięki którym można zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu.

Idealna sytuacja jest taka, kiedy Twoje włosy jeszcze przed wykonaniem pasemek są w naturalnym kolorze, a to dlatego, że przy takich włosach masz do wyboru wszystkie możliwe produkty do koloryzacji – od zwykłych farb czy szamponów, farb rozjaśniających (które niestety nie rozjaśniają kolorów nienaturalnych) i rozjaśniacza. Nie rozpisuję się na temat wyboru produktu, bo to bardzo indywidualna sprawa. Zakładam, że jest on już gotowy do użycia.

Samodzielne wykonanie pasemek

Samodzielne wykonanie pasemek


Jeśli Twoim zamiarem jest wykonanie delikatnego poruszenia koloru, a nie mocnego kontrastowego efektu, zdecydowanie unikaj kładzenia pasemek na koronie głowy w pobliżu przedziałka. Powinnaś rozpocząć ok. 4 - 5 cm od niego i umieszczać kolejne poniżej. Najlepszą metodą na delikatne pasemka jest szydełkowanie grzebieniem ze szpikulcem.

Z wybranej partii włosów wydzielamy nieregularnie pasemka i na nie nakładamy masę farbującą. Żeby uniknąć zabrudzenia pozostałych włosów, te już zafarbowane bezpiecznie jest zawinąć w folię aluminiową i wcale nie musi to tak ładnie wyglądać jak w salonie fryzjerskim. Inny sposób na wykonanie pasemek to użycie specjalnego grzebienia, który ma specjalny pojemnik na produkt do farbowania.
Za pomocą takiego grzebienia przeczesuje się włosy, a w miejscach, przez które został przeczesany, pozostaje ślad po farbie lub rozjaśniaczu. W takim przypadku najlepszym sposobem na oddzielenie kolejnych warstw włosów z farbą jest podkładanie waty kosmetycznej pomiędzy kolejne partie.

Ostatni i najbardziej freestyle'owy sposób to po prostu smarowanie niewielkich partii włosów produktem do koloryzacji rękoma (oczywiście w rękawicach). W tym wypadku najważniejszy jest umiar. Lepiej mniej.

Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

KMS California Artistic Leader

salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Basia Lubczańska/ Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 09.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×