"Selfie" jest przyczyną większej ilości operacji plastycznych?

W ostatnich latach zwiększyła się ilość operacji, które mają poprawić wygląd. Czy powodem takiego stanu rzeczy może być bardzo popularne "selfie"?

"Selfie" jest przyczyną większej ilości operacji plastycznych?

"Selfie" jest przyczyną większej ilości operacji plastycznych?

W ostatnim czasie wzrosła liczba wykonywania operacji plastycznych, które na celu mają poprawienie urody. Lepszy mniejszy nos, pełniejsze usta, naprawione powieki... Dlaczego kobiety coraz częściej decydują się na poprawianie wyglądu i jaki związek z tym wszystkim ma bardzo popularne "selfie"?

Okazuje się, że związek między tymi dwoma zjawiskami jest dość duży. Moda na selfie, która z mgnieniu oka rozprzestrzeniła się na cały świat, z założenia miała być czymś, co pomoże dzielić się z innymi aktualnymi przeżyciami. Wszystko zabrnęło jednak znacznie dalej.

Popularne selfie stało się bardzo ważnym narzędziem do autopromocji. Jednak zdjęcia, które robione są z bardzo bliskiej odległości, mogą trochę zniekształcać naszą twarz. Ma to duży wpływ na zwiększenie się mody na chirurgiczne poprawianie twarzy. 

"Selfie" jest przyczyną większej ilości operacji plastycznych?

Moda na selfie bardzo szybko rozprzestrzeniła się na cały świat

Na zdjęciach nasz nos może wydawać się większy, nasza twarz bardziej spuchnięta, a oczy bardziej podkrążone. I póki zdajemy sobie sprawę z tego, że zdjęcia nie są idealnym odwzorowaniem rzeczywistości i bardzo wiele zależy od ilości światła, jego kąta padania, czy zwyczajnie jakości aparatu, to jeszcze nie jest tak źle. Gorzej, że coraz więcej osób samodzielnie wykonane "selfie" traktuje jako wyznacznik swojego wyglądu. 

To własnie takie podejście bardzo mocno wpływa na wzrost ilości drobnych operacji plastycznych. Photoshop nie jest już tym, co zadowala fanów portali społecznościowych. Chcą, by każde zdjęcie było idealne bez poprawki, a coraz częściej stwierdzają, że by tak się stało, należy skorygować swoją urodę u chirurga plastycznego. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 08.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×