Serum do twarzy - jakie jest jego zastosowanie?

Na pewno wiele z Was słyszało o serum do twarzy i zastanawia się, czym ono różni się od kremu i jak je stosować. Podpowiadamy!

Serum do twarzy - jakie jest jego zastosowanie?

Serum do twarzy - jakie jest jego zastosowanie?


Serum to kosmetyk, który często możemy zobaczyć zaraz obok kremów, jednak nie są tożsame. Serum ma mocniejsze działanie i lżejszą konsystencję. Producenci tych kosmetyków zaznaczają, że zawarte są w nich większe ilości substancji aktywnych, jednak jego mocniejsze działanie może wynikać także z odpowiedniego połączenia różnorodnych związków mających wielorakie działanie, dzięki czemu produkt jednocześnie np. odmładza, nawilża i odżywia.

Jak stosować ten rodzaj kosmetyku? Możemy go używać codziennie, lub przeprowadzić kilkudniową kurację. Wszystko zależy od przeznaczenia serum.

Jeżeli jest ono nawilżające, warto je stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Jeżeli zależy nam na szybkiej poprawie kondycji bardzo zniszczonej skóry, wybierzmy to mocno odżywiające, po czym nakładajmy go codziennie, np. przez miesiąc. Efekty będą widoczne także po stosowaniu kosmetyku np. trzy razy w tygodniu.

Serum do twarzy - jakie jest jego zastosowanie?

Serum do twarzy - jakie jest jego zastosowanie?


Kiedy zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki, spadek jędrności skóry, warto zaopatrzyć się w serum przeciwzmarszczkowe, które regularnie stosowane wygładzi dotąd powstałe zmiany i zapobiegnie powstawaniu nowych. Ten produkt możemy także stosować jako bankietowy, gdyż wykazuje szybkie działanie wygładzające. Z kolei jeżeli przekroczymy 35 rok życia, warto aby ten kosmetyk zagościł w naszej kosmetyczce na stałe.

Warto mieć jednak na uwadze, że serum należy do droższych kosmetyków niż krem i nie zdziała cudów, kiedy twarz jest np. mocno pokryta zmarszczkami.

Korzystacie z właściwości serum?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Julia24
Właśnie kupiłam sobie serum z kwasem hialuronowym Sorayi Hialuronowy Mikrozastrzyk. Wiadomo, że serum musi zadziałać szybciej i intensywniej niż krem, stąd mój wybór padł na serum a nie na krem :)
Dodano: 2014-04-09 11:20:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×