Składniki perfum - jakie są najdroższe?

Zastanawiacie się dlaczego ceny perfum bywają takie wysokie? To wszystko przez ich skład. Zobaczcie, które substancje są najdroższe!

Składniki perfum - jakie są najdroższe?

Składniki perfum - jakie są najdroższe?


Zastanawiacie się dlaczego jedne perfumy są bardzo tanie, a na inne niektórzy muszą odkładać oszczędności przez całe tygodnie? Oczywiście pierwsza rzecz, która nam przychodzi do głowy to fakt, że zazwyczaj są sygnowane nazwami ikon w świecie mody i nie tylko, co poniekąd jest prawdą, lecz w cenie główną rolę gra skład perfum! Pamiętajmy, że przy wyborze zapachu zwracamy uwagę na nuty głowy, serca oraz bazowe, a niektóre składniki są naprawdę drogie.

Najdroższymi perfumami na świecie są: No. 1 Cliva Christiana, które składają się z m.in. wanilii z Tahiti, która jest bardzo pracochłonna w wytworzeniu, ponieważ jej strączki fermentują i dopiero po tym na ich zewnętrznej stronie powstają drobne kryształki, które potem są zbierane i to właśnie one stanowią składnik perfum, a nie sama wanilia.

Drogim składnikiem jest także kwiat irysa, który zostaje wytworzony w ciągu kilku lat. Najpierw się zbiera ok. 4 letnie kłącza, które następnie muszą zostać wysuszone na słońcu, a potem przez 2 lata przechowywane w zaciemnionym miejscu w lnianych workach. Dopiero po tym czasie są one obierane, gotowane i na końcu wyciskane.

Składniki perfum - jakie są najdroższe?

Składniki perfum - jakie są najdroższe?


Kolejnym drogim składnikiem jest róża damasceńska, której litr olejku wytwarzany jest z 3 ton płatków. Jednym z najdroższych składników jest również agar, który to wytwarzany jest z żywicy drzewa wydzielanej tylko kiedy roślina zarazi się specjalnym grzybem.

Jednym z najdroższych składników jest również ambra, która to pochodzi z...jelit kaszalotów! Ta substancja chroni wieloryby przed dziobami zjadanych kałamarnic, lecz co jakiś czas też jest przez nie wydalana, dzięki czemu czasem jest znajdowana na brzegu. Jest to składnik, który oprócz zapachu zostaje wykorzystywany również w celu przedłużenia trwałości perfum.

Kupujecie zapachy, które zawierają te składniki?

Zobaczcie też:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 25.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
a z czego robią perfumy alternatywne, że pachną tak samo, jak te po 200-300 zł? bo od ponad roku kupuję sobie paris avenue organics i dla mnie pachnie zajebiście, a cena praktycznie 10 razy niższa od tych oryginalnych
Dodano: 2014-07-02 22:26:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
najdroższym składnikiem perfum jest arabski oud - ok. półtora razy droższy od złota.
Dodano: 2014-06-30 13:55:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
litr olejku wytwarzany jest z 3 ton płatków ???
Dodano: 2014-06-26 22:53:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Co mówią o Tobie perfumy?

    Co mówią o Tobie perfumy?

    Kobieta może być ubrana w zapach, który podobnie jak strój, wiele mówi o jej osobowości. Zobacz, co perfumy mówią o Tobie! czytaj więcej

  • Oriflame - woda toaletowa

    Oriflame - woda perfumowana

    Nowy zapach Miss O Club Prive został stworzony z myślą o pięknej zmysłowej kobiecie, która w wyjątkowe wieczory chce podkreślić swój spontaniczny charakter i uwodzicielską naturalność.… czytaj więcej