Skóra trądzikowa nie lubi słońca!

Jeżeli Wam się wydaje, że latem trądzik maleje dzięki słońcu, to możecie się zaskoczyć...niemile. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy.

Skóra trądzikowa nie lubi słońca!

Skóra trądzikowa nie lubi słońca!


Trądzik to schorzenie skórne, które dotyka nas już w wieku kilkunastu lat i może nam towarzyszyć przez wiele lat. Obecnie cierpi na niego coraz więcej osób. Osoby posiadające skórę trądzikową szczególnie latem powinny zwrócić uwagę na jej pielęgnację, ponieważ pierwsze wrażenie po ekspozycji skóry na słońcu może wskazywać na zmniejszenie zmian, lecz jest to złudne i w efekcie może prowadzić nawet do zaostrzenia stanu skóry.

Nadmierne wystawianie się na słońce powoduje, że zaczyna nam narastać naskórek, zatykając pory i blokując ujścia łoju, który kumuluje się głębiej w skórze, tworząc cysty zapalne. I przez to jesienią, po kilku tygodniach wakacji, kiedy nawet cieszymy się lepszą skórą, okazuje się, że nasz trądzik przybiera dużo gorszą, dużo boleśniejszą zapalną formę  - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Centrum Medycyny i Dermatologii Estetycznej WellDerm.

W wakacje warto pamiętać, że słońce powoduje również przebarwienia, a szczególnie dotyczy to skóry trądzikowej, dlatego też bardzo ważne jest stosowanie filtrów ochronnych, wśród których mamy do wyboru także te przeznaczone specjalnie do skóry z problemami trądzikowymi.

Pacjenci nie chcą korzystać z filtrów ochronnych, a to jest podstawowy kosmetyk, który powinien być stosowany latem. Kiedyś filtry ochronne były tłuste i zapychały pory. W tej chwili praktycznie wszystkie wiodące firmy mają w swojej ofercie preparaty do skór z trądzikiem, skór mieszanych, skór łojotokowych, które nie tylko chronią przed promieniami UV, lecz także dodatkowo wspomagają walkę ze zmianami trądzikowymi
- podkreśla dr Agnieszka Bliżanowska.

Często osoby, które mają zmiany trądzikowe, używają kryjących fluidów, żeby zamaskować problem. Dla nas dermatologów z definicji jest to złe podejście. Ale jeśli już tak się dzieje, to chciałabym, żeby nie wydawało im się, że taki fluid stanowi również barierę przed promieniowaniem słonecznym i że to jest to samo, co filtr ochronny. Jeśli stosujemy filtr, to myjemy buzię, nakładamy krem, nakładamy filtr ochronny i dopiero fluid - radzi dermatolog.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, obejrzyjcie materiał:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 01.07.2014 (aktualizacja: 2014-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Oj ze skórą trądzikową trzeba uważać, żeby jej nie przetłuścić ani nie przesuszyć. Ja na lato wybieram lekkie BB bella, krem do skóry tłustej i trądzikowej od l'biotici - lekki i nawilżający i jak mi coś wyskoczy, to punktowo żel flosleka.
Dodano: 2014-07-03 20:54:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×