Smoky - eyes - 5 najczęściej popełnianych błedów!

Wydaje się Wam, że jesteście perfekcjonistkami w tym rodzaju makijażu albo chcecie się go dopiero nauczyć? Zobaczcie, jakich błędów należy się wystrzegać, aby ten był naprawdę efektowny.

Smoky - eyes - 5 najczęściej popełnianych błedów!

Smoky - eyes - 5 najczęściej popełnianych błedów!


Smoky eyes niewątpliwie wiedzie prym wśród rodzajów makijażu oczu. Charakteryzuje się wrażeniem przydymionego oka i możemy go wykonywać w różnych wariantach kolorystycznych. Korzysta z niego wiele kobiet, lecz czy aby na pewno prawidłowo go nakładają? Zobaczcie, czego należy unikać przy wykonywaniu tego makijażu.

1.
Przede wszystkim nie możecie zapominać o bazie pod cienie. Przy tym makijażu sprawdza się w szczególności, ponieważ cienie lepiej się rozprowadzają, kolory stają się ładniejsze, a całość makijażu po prostu lepiej utrzymuje się na oczach. Szczególnie mocne kolory mają tendencję do osypywania, więc baza na pewno przyjdzie im z pomocą.

2.
Wiele kobiet nakłada kosmetyki po kolei, często tak, jak zaznaczył to producent, zapominając o najważniejszym elemencie, jakim jest ich roztarcie, które odpowiada za efekt przydymienia poprzez połączenie kolorów. Przy okazji cienie dłużej się utrzymują, a my wyglądamy bardziej naturalnie.

Smoky - eyes - 5 najczęściej popełnianych błedów!

Smoky - eyes - 5 najczęściej popełnianych błedów!

3.
Często też kobiety wybierają zbyt wiele kolorów, a potem nie potrafią ich odpowiednio połączyć i przez to makijaż czasem wychodzi wręcz karykaturalnie. Do wykonania smoky - eyes wystarczają nawet dwa kolory, a optymalną liczbą są 3 odcienie. Większa ilość barw jest doskonałym rozwiązaniem przy tworzeniu artystycznego makijażu przez profesjonalistów.

4.
Niestety często w tym makijażu kobiety wychodzą cieniami aż pod łuk brwiowy, co nie jest prawidłowe. Cienie mogą wychodzić ponad załamanie powieki, lecz wszystko w granicach rozsądku. Makijaż rozpoczynamy od linii rzęs i stopniowo rozcieramy mocniejszy cień, lecz najlepiej aby było to na powierzchni powieki ruchomej. Nawet wieczorowy makijaż nie będzie dobrze wyglądał zajmując tak dużą powierzchnię oka - efekt pandy nie działa na naszą korzyść.

5.
Wiele kobiet wykonując makijaż smoky - eyes ogranicza się do czarnych, czy szarych cieni, tymczasem do jego wykonania idealnie nadają się całe palety innych kolorów. Poza tym bardzo często wykorzystuje się eyeliner, który oczywiście jest doskonałym dodatkiem, lecz nie należy z nim przesadzać - wystarczy zaznaczenie linii rzęs - jeżeli narysujemy zbyt grubą kreskę, możemy uzyskać efekt zmniejszonych oczu - zwłaszcza, jeżeli zaznaczymy nią także dolną powiekę.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 26.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×