Solarium i co dalej?

Lato już dawno za nami, ale nie chcemy tracić opalenizny, więc udajemy się do solarium, które nie sprzyja naszej skórze. Jak pielęgnować skórę po wizycie w solarium? Podpowiadamy!

Solarium i co dalej?

Solarium i co dalej?


Częste korzystanie z solarium prowadzi do wysuszenia skóry, co skutkuje jej szybszym starzeniem. Jednak aby w pewnym stopniu temu zapobiec, należy odpowiednio o nią dbać.

Po zabiegu warto mieć chwilę dla siebie, w czasie której zrelaksujemy się i uzupełnimy płyny w organizmie, które zostały utracone na skutek opalania. Wskazane jest picie wody niegazowanej. Skóra po solarium wymaga ochłody i nawilżenia, dlatego w tym celu warto stosować odpowiednie kosmetyki. Są to m.in. nawilżające balsamy do ciała przeznaczone do suchej skóry, jednak zwróćmy uwagę na ich skład. Warto aby zawierały witaminę D i E.

Balsamy po opalaniu zazwyczaj mają lekką konsystencję przypominającą mleczko, przez co szybko się wchłaniają i bez problemu możemy je stosować przed wyjściem z solarium. Kosmetyki stosowane bezpośrednio po opalaniu pomagają skórze w regeneracji, łagodzą podrażnienia, które mogą wystąpić po promieniowaniu, oraz utrwalają opaleniznę.

Jeżeli jednak w wyniku opalania w solarium wystąpiło mocne podrażnienie, lepiej nie stosować na nie żadnych kosmetyków, gdyż możemy jeszcze pogorszyć sytuację. Najlepiej ochładzać skórę za pomocą letnich kąpieli. Wtedy też możemy zaaplikować kosmetyk.

W domowej pielęgnacji postaw na maseczki do twarzy! Wskazane jest ich stosowanie ok. 3 razy w tygodniu. Korzystając z małych saszetek mamy większą możliwość zmieniania maseczek, a tym samym dostarczania skórze coraz nowszych substancji odżywczych. Miejmy na uwadze, że solarium zazwyczaj niekorzystnie wpływa na kolagen w naszej skórze.

Nie zapominajmy też o kontroli naszej skóry u dermatologa w celu wykluczenia pojawienia się niebezpiecznych zmian!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 24.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×