Spiralna kreska krok po kroku z Golden Rose

Perfekcyjny makijaż wymaga nie lada doświadczenia, umiejętności i zaangażowania. Doskonale wie o tym każda kobieta, która setki razy próbowała wykonać idealną kreskę na powiece.

iStock_86003129_XXLARGEMMKK.jpgPo wielu błędach i porażkach nareszcie osiąga się wymarzony cel. Dzisiaj stawiamy przed wami kolejny, a jest nim wykonanie spiralnej kreski, która podbija serca kobiet na całym świecie. Zobaczcie, jak taką wykonać z tutorialem krok po kroku od Golden Rose.

golden rose.png

Czym w ogóle charakteryzuje się ten typ kreski?

Spiralna kreska to nic innego jak przedłużenie zwykłej kreski, jaką nosimy na co dzień. Wystarczy dodać drugą, odpowiednio narysowaną kreskę, która sprawia wrażenie zakręconej sprężynki. Efekt jest niesamowity i zdecydowanie przyciąga do siebie całą uwagę.

Zanim zabierzesz się za wykonanie makijażu

Przed nałożeniem pierwszej warstwy kosmetyku, należy odpowiednio przygotować powiekę i skórę wokół oka. Musimy być pewne, że wszelkie pozostałości po tłustych kremach, peelingach czy mleczku do demakijażu zostały całkowicie usunięte. To pozwoli nam przedłużyć trwałość makijażu o dodatkowe godziny.

KROK I

Na właściwie przygotowaną powiekę nałóż bazowy cień. Nie zapomnij o skórze pod łukiem brwiowym. Taka baza utrwali cały makijaż oka i sprawi, że cień oraz eyeliner doskonale rozprowadzą się na delikatnej i cienkiej skórze, jaką bez wątpienia jest skóra powieki.

golden rose2.png

KROK II

Czas na nadanie naszemu oku wyrazu. W załamaniu powieki i tuż przy zewnętrznym kąciku oka rozcieramy brązowy cień. Robimy to delikatnie, najlepiej za pomocą pędzla. W palecie cieni - Professional Palette Eyeshadow nr 103 od Golden Rose znajdziemy różne odcienie brązu, które możemy odpowiednio dopasować do swojej karnacji.

golden rose3.png


KROK III

Przechodzimy do wykonania ważnego punktu w tym makijażu, jakim jest czarna kreska. Wzdłuż górnej linii rzęs rysujemy kreskę i wyciągamy ją mocno poza powiekę. Aby cieszyć się trwałym efektem, skorzystajcie z metalicznego tuszu do kresek - Style Liner Metallic nr 18, w kolorze głębokiej czerni.

golden rose4.png

KROK IV

Następnym krokiem jest dodawanie części spiralki. Zaczynamy od rzęs w zewnętrznym kąciku oka. Ukośnie rysujemy pierwszą, kolorową kreskę. Doskonale kryjącą warstwę uzyskamy dzięki zastosowaniu metalicznego tuszu do kresek - Style Liner Metallic nr 14.

KROK V

Drugą część rysujemy w taki sposób, aby kreski zaczynały tworzyć efekt spirali.

KROK VI

Czas na wyciągnięcie spiralnej linii poza czarną kreskę. musi być ona bardzo cienka, cieńsza niż dwie wcześniejsze części. 

KROK VII

Ostatnim etapem spiralnej kreski jest wydłużenie dolnej linii rzęs, poprzez namalowanie kolorowej kreski. Dzięki temu efekt będzie jeszcze bardziej widoczny i oryginalny.

golden rose5.png

KROK VIII

Spiralna kreska gotowa! Pozostało nam tylko tuszowanie górnych i dolnych rzęs za pomocą pogrubiającej maskary. Piękny efekt uzyskamy, używając do tego tuszu do rzęs - Wonder Lash Mascara. 

Jak widzicie efekt jest niesamowity. Taki makijaż pasuje zarówno na balowe wyjścia, wesela, przyjęcia, ale również sprawdzi się w pracy czy na uczelni. Wbrew pozorom wykonanie go wcale nie jest takie skomplikowane. Uzbrójcie się w cierpliwość i zdobądźcie kolejną umiejętność, jaką niewątpliwie jest namalowanie spiralnej kreski.


Dodał(a): Wiktoria Nowak , Poniedziałek 04.10.2010 (aktualizacja: 2016-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Tuszowanie niedoskonałości cery krok po kroku

    Golden Rose

    Chcąc ukryć niedoskonałości, często sięgamy po najszybszą broń – cielisty korektor w sztyfcie. Szybka i prosta aplikacja pozwala nam w kilka sekund ukryć pryszcza czy zaczerwienienie. czytaj więcej

  • Eyelinery

    Eyeliner

    Ciemna kreska na oku zawsze wygląda efektownie. Specjalnie dla naszych czytelniczek przygotowałyśmy propozycje eyelinerów, które pozwolą podkreślić urodę! czytaj więcej