Sposób na odciski

Odciski powstają gdy mamy zbyt ciasne lub źle wyprofilowane buty. Zrogowaciały naskórek który formuje się odcisk może przysporzyć nam wiele bólu. Jak więc się ich pozbyć?

Sposób na odciski

Sposób na odciskiW jaki sposób powstają odciski?

Gdy chodzimy w zbyt ciasnych lub niewygodnych butach uciskamy palce. Im dłużej trwa ucisk, tym więcej skóry powstaje w danym miejscu. Skóra ta formuje się w odcisk i twardnieje. W jego środku powstaje czop ropny, cyzli tzw. rdzeń. Ucisk w miejscu odcisku powoduje dotkliwy ból i sprawia trudności w chodzeniu.

Jak pozbyć się odcisków?

Przede wszystkim powinnyśmy kupować odpowiednie buty. Co z tego, że znalazłaś na wyprzedaży piękne buty w szpic, które krzyczą do ciebie "kup mnie kup!",jak gdy je założysz odczuwasz niekomfortowy ucisk. Najlepiej wybierać buty z okrągłymi czubkami, w których nasze palce poczują się komfortowo.

Gdy już nabawimy się odcisków, powinnyśmy zainwestować w kosmetyki, które je zlikwidują. Pielęgnacja stóp jest także bardzo pomocna gdy nie chcemy nabawić się kolejnych. Najlepszym sposobem pielęgnacji jest oczywiście peeling. Stopy po kąpieli powinno się przetrzeć gruboziarnistym peelingiem. Następnie delikatnie zetrzeć zrogowaciały naskórek specjalną tarką. Na koniec najlepiej posmarować stopy kremem nawilżającym

Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Katarzyna Kowalewska , Wtorek 07.08.2012 (aktualizacja: 2014-04-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×